Polowa izba przyjęć przy lęborskim szpitalu
Polowa izba przyjęć przy lęborskim szpitalu
Reklama

Czerwony namiot przy lęborskim szpitalu to jeden z 23, które przy placówkach w województwie pomorskim stanęły na polecenie wojewody. Przeznaczone są do tzw. triażu – systemu segregacji medycznej. Stawia je Państwowa Straż Pożarna. Wszystkie wyposażone są m.in. w oświetlenie oraz nagrzewnice, co umożliwia sprawną pracę służb medycznych przez całą dobę.

– Poleciłem szpitalom w województwie pomorskim zorganizowanie takich polowych izb przyjęć, aby maksymalnie zwiększyć efektywność działań w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa – mówi Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. – Dzięki takiej segregacji w jednej izbie przyjęć nie stykają się pacjenci podejrzani o Covid-19 z tymi, którzy przychodzą do szpitala z innymi dolegliwościami. –

Triaż w namiotach mogą przeprowadzać szpitale w Lęborku, Chojnicach, Bytowie, Człuchowie, Kartuzach, Kościerzynie, Malborku, Miastku, Pucku, Prabutach, Starogardzie Gdańskim, Tczewie, Gdańsku , Gdyni, Słupsku i Helu.

Polowe izby przyjęć już od początku marca funkcjonują przy placówkach służby zdrowia, które posiadają oddziały zakaźne, oraz tych, które wcześniej zgłaszały taką potrzebę.

– Obecnie ten skuteczny sposób walki z epidemią będzie obowiązkowy dla wszystkich szpitali – mówi wojewoda.

Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczył dodatkowe środki na organizację i funkcjonowanie takich zewnętrznych izb przyjęć.

Poprzedni artykułOd 16 kwietnia powszechny obowiązek zakrywania nosa i ust w Polsce
Następny artykułMiasto Sopot mocno tnie budżet przeznaczony na inwestycje. Oszczędności sięgną 40 mln złotych