Opłata zw wywóz śmieci w Lęborku
Opłata zw wywóz śmieci w Lęborku
Reklama

Lęborskie firmy, które w związku z epidemią koronawirusa zmuszone były tymczasowo zamknąć swoją działalność, mogą nie płacić za odbiór odpadów komunalnych. Taką informację przekazał burmistrz miasta.

Dotyczy to przedsiębiorców, ujętych w gminnym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi, którzy w związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, musieli zamknąć swoją działalność. Z uwagi na fakt, że przedsiębiorcy tacy nie wytwarzają w tym czasie odpadów komunalnych, przez okres zamknięcia swoich lokali nie muszą wnosić opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Po wznowieniu działalności przedsiębiorcy powinni złożyć wniosek o umorzenie zaległości w opłatach za gospodarowanie odpadami, spowodowane zamknięciem lokalu na skutek wejścia w życie ministerialnego rozporządzenia.

Szczegóły informacji można uzyskać kontaktując się z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska pod nr tel. 59-8637 777 (702) lub poprzez e-mail: [email protected].