W niedzielę 12 stycznia 2020 roku w Lęborku i Powiecie Lęborskim XXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świ
Reklama

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku w Lęborku i Powiecie Lęborskim XXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy W tej edycji dochód z akcji przeznaczony zostanie na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

W dzień finału WOŚP 12 stycznia w godz. 9.00-16.00 na ulicach Lęborka kwestować będą wolontariusze.

Od godziny 11.00 w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku przy ul. P. Skargi 52 rozpocznie się impreza integracyjna, podczas której wystąpią dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek kulturalnych.
Około godz. 19.30 odbędzie się losowanie fantów głównych. Ci wszyscy, którzy wcześniej nabyli los za 2 zł (w miejscu imprezy), będą mogli przy odrobinie szczęścia wylosować m.in. atrakcyjny sprzęt agd-rtv oraz wiele innych atrakcyjnych fantów.
Ok. godz. 17.30 wystąpi gwiazda wieczoru – Kabaret „Koń Polski”.

Podczas trwania występów na scenie Miejskiej Hali Sportowej będą prowadzone licytacje, w których oprócz gadżetów WOŚP i innych ciekawych przedmiotów, będzie można wylicytować specjalnie wykonaną na tę okazję statuetkę, zaprojektowaną i wykonaną przez Zakład Jubilerski „Tytan” z Lęborka. Zrobiona jest tradycyjnie ze srebra z elementami bursztynu i nawiązuje do tegorocznej myśli przewodniej XXVIII Finału WOŚP.

Trzy takie statuetki zostaną zlicytowane podczas lęborskiej imprezy w Miejskiej Hali Sportowej ok. godz. 18.30, a jedna w trakcie licytacji internetowej Allegro (od 10 stycznia 2020 r.). Cena wywoławcza statuetki wynosi 100 zł.

Ponadto w dzień finału WOŚP na Pl. Pokoju w godz. 11.00 – 14.00 odbędzie się pokaz pojazdów militarnych, strażackich i motocykli, zaś ok. godz. 12.30, w specjalnie przygotowanym basenie strażackim odbędzie się kąpiel morsów z Mors Team Lębork.

Poprzedni artykułAutorka książek kulinarnych rodem z Lęborka – Sylwia Erdmanska-Kolanczyk, podbija Niemcy
Następny artykułGaz ziemny jaki dziś używamy w domach do Lęborka doprowadzono w roku 1988 roku. Wtedy to ukończono b