Reklama

Piłkarze Pogoni Lębork w sobotnie popołudnie 10 sierpnia rozpoczną nowy sezon w pomorskiej IV lidze. Pierwszym rywalem biało-niebiesko-czerwonych, na stadionie w Lęborku, będzie Wda Lipusz. Początek spotkania o godz. 17:00.

Wszyscy mają nadzieję, że w tym sezonie kibice i sympatycy piłki będą mieli dużo radości z oglądania Pogoni. Tym bardziej, że w ostatnich rozgrywkach klub bronił się przed spadkiem do okręgówki.

– W nowy sezon wchodzimy z optymizmem. Dokonaliśmy kilku ważnych wzmocnień. Liczę, że w nadchodzących rozgrywkach osiągniemy dużo lepszy wynik niż w minionym sezonie, który nie da się ukryć, był poniżej oczekiwań – mówi Marek Piotrowski, Wiceprezes Zarządu ds. piłki nożnej.

Przed nowym sezonem drużynę wzmocniło siedmiu graczy. Lęborczanie stawiają także na wychowanków. W ubiegłym sezonie klub został wyróżniony w klasyfikacji Pro Junior System przez PZPN.

https://www.facebook.com/pogonlebork/videos/459419797941295/

– Jestem połowicznie zadowolony. Wykonaliśmy część pracy którą sobie zaplanowałem, a część z przyczyn obiektywnych nie udało się zrealizować. Takie są realia w IV lidze i zawodnicy z powodu obowiązków zawodowych nie mogą trenować tyle ile bym sobie życzył – mówi trener Waldemar Walkusz. – Udało się utrzymać prawie w komplecie kadrę z ubiegłego sezonu. Kawał dobrej roboty wykonali nasi klubowi działacze, by zespół jeszcze wzmocnić, za co im bardzo dziękuję. Pojawiło się kilka nowych nazwisk. Myślę, że kibice bardzo szybko je zapamiętają.

Pogoń Lębork rozegrała przed sezonem pięć gier kontrolnych. We wszystkich zdobyła 22 bramki i straciła tylko trzy.

Najbliższe mecze Pogonistów:

 • 10 sierpnia 2019 (sobota) godz. 17
  Pogoń Lębork – Wda Lipusz
 • 15 sierpnia 2019 (czwartek) godz. 13
  Wikęd Luzino – Pogoń Lębork
 • 18 sierpnia 2019 (niedziela) godz. 17
  Pogoń Lębork – GKS Kowale
 • 24 sierpnia 2019 (sobota) godz. 14
  Stolem Gniewino – Pogoń Lębork
 • 31 sierpnia 2019 (sobota) godz. 17
  Pogoń Lębork – Powiśle Dzierzgoń

Poprzedni artykułBrazylijski okręt Cisne Branco płynie do Gdyni
Następny artykułPogoń Lębork przegrywa w pierwszej kolejce, Wda Lipusz wywiozła komplet punktów