Reklama

Bardziej dynamiczna drużyna Wdy Lipusz zdołała w pierwszej ligowej kolejce strzelić jedynego gola w meczu, i po zwycięstwie nad Pogonią wywiozła trzy punkty z Lęborka. Spełniły się słowa trenera Waldemara Walkusza, który przed meczem przyznał, że lęborczanie nie zdążyli przygotować się do sezonu.

W mecz dobrze weszli goście, którzy często przedzierali się pod pole karne Pogoni i z przebiegu meczu wypracowali więcej sytuacji bramkowych. Największe zagrożenie stwarzał zawodnik z numerem „7” i późniejszy strzelec bramki Kacper Plutowski. Szansę na gola dla lęborczan miał Atanacković, ale piłkę po jego uderzeniu musnął zawodnik Wdy i minęła ona bramkę. W przerwie trener Waldemar Walkusz dokonał trzech zmian w środku pola. Gra trochę się ruszyła, Pogoń śmielej atakowała, niestety nie udało się zdobyć bramki. Zrobili to goście, a dokładniej w 81 minucie Plutowski, który z 18 metrów pokonał Katzora.

Miałem wrażenie, że myśmy czekali, że spotkanie samo się wygra. Graliśmy tak, że trudno mi doliczyć się jednej, takiej prawdziwiej stuprocentowej sytuacji. Co z tego, że próbowaliśmy dorzucać piłkę w pole karne jak kompletnie nic z tego nie wychodziło. Nie zdobyliśmy bramki, a do tego, po fatalnym błędzie jedną straciliśmy – mówił po meczu Waldemar Walkusz, trener Pogoni Lębork.

https://www.facebook.com/pogonlebork/videos/2506062422790789/

W czwartek 15 sierpnia Pogoń Lębork jedzie do Luzina, a w niedzielę 18 sierpnia podejmuje u siebie GKS Kowale. W sumie drużyna w sierpniu rozegra aż pięć ligowych spotkań. Ich wyniki mogą być kluczowe dla układu tabeli w kolejnych miesiącach.

1. kolejka IV ligi, 10 sierpnia 2019r., godz. 17
Pogoń Lębork – Wda Lipusz 0:1 (0:0)
bramka: 0:1 Plutowski (’81)

  • Pogoń: Katzor – Kliński, Kostuch, Musuła, Michor, Siłkowski (’46 Janowicz), Jeruć (’46 Dobek), Kwaśnik (’46 Kozerkiewicz), Atanacković (’69 Śmigielski), Iwański, Podkański
  • Wda: Cybula – Ważyński, Zalewski, Włoch, Kubiszewski, Tusk, Plutowski (’88 Stanka), Wysiecki, Cysewski (’78 Cieszyński), Gross (‘90+2 Prądziński), Grela
  • sędziowie: Leszek Wnuk, Arkadiusz Żynis, Maciej Fluder