Reklama

Repliki 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni są imprezą, która już po raz siódmy zagości w kalendarzu wydarzeń filmowych organizowanych w LCK „Fregata”. Lęborska publiczność ma szansę obejrzeć wyselekcjonowane tytuły ubiegające się o Złote Lwy – główną nagrodę gdyńskiego festiwalu.

– W Lęborku będziemy mogli zobaczyć cztery tytuły startujące w konkursie głównym oraz jeden z konkursu „Inne spojrzenie”– mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. –  Dla naszego kina to ogromne wyróżnienie,  że po raz kolejny jesteśmy częścią najważniejszego polskiego festiwalu filmowego.

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to największa impreza filmowa w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię. Co roku o Wielką Nagrodę Złotych Lwów walczą w Gdyni najnowsze polskie filmy. Festiwal w Gdyni to przede wszystkim wizytówka polskiego kina – najlepsze filmy roku, najważniejsi twórcy i najgorętsze tematy.

Seanse festiwalowe w Lęborku będą odbywały się w tym samym czasie, co w Gdyni, czyli od 18 do 21 września. Równolegle z pokazami festiwalowymi we „Fregacie” już po raz kolejny będzie można skorzystać z bezpłatnego przeglądu filmów dla dzieci pod hasłem „Gdynia Dzieciom”.

Rezerwacje na festiwalowe filmy są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15 pod numerem telefonu 59 8622-530.

Ceny biletów: Twarz, Zimna wojna i 53 wojny – 10 PLN, Juliusz i Kamerdyner – normalny – 15 PLN, ulgowy – 13 PLN

Festiwalowe pokazy we „Fregacie”:

Wtorek, 18.09.2018

18:00 – Juliusz

20:00 – Zimna wojna

Środa, 19.09.2018

18:00 – Juliusz

20:00 – Twarz

Czwartek, 20.09.2018

16:15 – 53 wojny – POKAZ PRZEDPREMIEROWY

18:00 – Juliusz

20:00 – Kamerdyner – POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Piątek, 21.09.2018

16:00 – Kamerdyner

18:30 – Juliusz

20:15 – Kamerdyner

Opisy filmów

Twarz

Dramat/ Polska/ 91min

Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.  

Zimna wojna

Dramat/ Francja, Wielka Brytania, Polska/ 84min

Historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w ,,Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

53 wojny

82 min /Polska

Anka i Witek są zakochanym w sobie małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość dni w roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka wygrywa. Zaczyna szykować się na najgorsze.

Juliusz

Komedia/ Polska

Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

Kamerdyner

Dramat historyczny/ Polska/140 min

Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan) pochodzącą z majętnego pruskiego rodu. Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce dla Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, jednocześnie sprawia, że Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Zbliża się II wojna światowa. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców wzbierają niechęć i nienawiść. Tragicznym finałem tych napięć jest brutalny mord w lasach Piaśnicy…

https://www.facebook.com/filmkamerdyner/videos/1969308713360654/