Reklama

Kilkudziesięciu zawodników wystartowało w pierwszych zawodach crossfit w Lęborku zorganizowanych przez Agoga Gym. Rywalizowano w dwóch kategoriach: Open Mężczyzn oraz Open Kobiet.

– To pierwsze takie zawody w naszym mieście. Cieszymy się, że przystąpiło do nich aż tylu zawodników, dopisali także kibice którzy licznie i głośno ich dopingowali – mówi Karol Kruzel, trener w Agoga Gym Lębork.

Wśród kobiet najlepsza była Grażyna Witka, drugie miejsce zajęła Anna Wełnicka, a trzecie Anna Zydyk. Wśród mężczyzn pierwsze podium zajął Łukasz Kozłowski, drugi był Tomasz Mański, a trzeci Patryk Wos.

Uczestnicy rywalizowali w specjalnie przygotowanym programie, w którego skład weszły m.in. podciągnięcia na drążku i linie, wskoki na skrzynię z obciążeniem, pompki, krótkie sprinty, kettlebell swing i metball burpees. Organizatorem zawodów był Agoga Gym Lębork. Imprezę wsparły firmy Eurocast, Zielona Restauracja, DJ Projects, Rembud, oficjalny partner Wół i Spółka oraz Urbański MEDIA.

CrossFit to program treningu siłowego i kondycyjnego. Podczas ćwiczeń rozwija się siłę i masę mięśni. Uprawiany jest bardzo często amatorsko, jako trening ogólnorozwojowy, który może wykonywać praktycznie każdy. Liczne badania potwierdzają, że to właśnie krótkie i intensywne treningi interwałowe przekładają się na najlepsze rezultaty budując masę mięśniową i poprawiając wydolność.

Agoga Gym – pierwsze zawody crossfit w Lęborku

Dali z siebie wszystko – Zawody CROSSFIT Agoga Gym Lębork Challenge I – pierwsza część. Jest moc!Już wkrótce dłuższa relacja wideo od Chmura Studio >>

Opublikowany przez Urbański MEDIA Niedziela, 26 sierpnia 2018