Reklama

Po raz ósmy latawce z różnych zakątków świata zagoszczą na łebskim niebie. 31 sierpnia rozpocznie się VIII Międzynarodowy Festiwal Latawców w Łebie.

Głównym elementem Festiwalu będą zawody w puszczaniu latawców na plaży centralnej ( plaża wschodnia) w Łebie.    W tym roku potwierdziło udział 120 uczestników z Polski, Chin, Austrii, Pakistanu, Francji, Indii, Finlandii, Belgii, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Estonii, Włoch, Indonezji, Malezji, Korei Południowej, Portugalii, Tajlandii, Brazylii, Rumuni.

Dodatkowo w tym roku odbędą się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Pilotów Latawców Akrobacyjnych mające na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności sportowej, a także wspieranie podmiotów zaangażowanych w tego typu działalność.

Międzynarodowy Festiwal Latawców organizowany jest w Łebie od ośmiu lat i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Po raz pierwszy został zorganizowany 2011 roku. O wzrastającej popularności imprezy świadczy coroczny wzrost liczby uczestników z państw całego świata. W poprzednich latach np. w roku 2015 wzięli w niej udział przedstawiciele 9 państw, w roku 2016 liczba ta wzrosła do 21 państw, by w roku 2017 osiągnąć poziom 23 państw. Wzrosła również liczba uczestników zawodów: w 2015 roku udział wzięło 58 zawodników, w roku 2016 – 82 zawodników, natomiast w roku 2017 – 116 zawodników.