Reklama

Wideo mapping na budynku neogotyckiego ratusza? Tego w Lęborku jeszcze nie było! Trudno opisać to wrażenie, kiedy budynek rozświetla się kolorami, a fragmenty jego fasady zaczynają wirować w rytm muzyki. To wszystko będziemy mogli obejrzeć 25 sierpnia.

Wyjątkowe widowisko łączące ze sobą muzykę, światło i dźwięk jest częścią akcji „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię”, realizowanej przez COPERNICUS PL Sp. z o.o.
Wideo mapping w technologii 3D+ rozpocznie się o godzinie 22:00 i wyświetlony zostanie na tylnej fasadzie Ratusza od strony dziedzińca. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

– Powiat lęborski posiada najniższy w województwie pomorskim poziom zgłaszalności na badania cytologiczne, wynoszący zaledwie 10,24%. Mamy nadzieję, że wyjątkowa oprawa wizualna i niestandardowe podejście do tematu zachęci mieszkańców do przyjrzenia się bliżej zagadnieniu profilaktyki nowotworowej. – podkreślił Marek Białonoga, koordynator projektu.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości odnośnie wysokiej skuteczności i potrzeby wykonywania badań cytologicznych. Rak szyjki macicy jest obecnie szóstym pod względem częstości zachorowań nowotworem u kobiet w Polsce, a ponieważ choroba wykrywana jest zbyt późno, umieralność z jego powodu jest w naszym kraju o 50% wyższa niż przeciętna dla krajów Unii Europejskiej. Dlatego niezbędna jest edukacja w tym zakresie, szczególnie wśród kobiet w wieku 25-59 lat, które są aktywne zawodowo oraz kobiet, które nigdy nie wykonały badań cytologicznych.
Aby skorzystać z darmowych badań, wystarczy zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub zadzwonić pod numer 58 727 01 30.

https://www.facebook.com/elebork/videos/1979522878759142/