Reklama

Fundacja Ronalda McDonalda zaprasza 22 i 23 marca do skorzystania z wizyty w specjalistycznym ambulansie, w którym odbędą się badania USG dzieci w wieku 9 miesięcy – 6 lat. Ambulans stanie na parkingu przy restauracji McDonald’s w Lęborku. Restauracja McDonald’s oraz Farm Frites Poland są partnerami akcji.

Badania są bezpłatne, ale wymagają wcześniejszej rejestracji. Zapisy będą się odbywać od 13 marca, w godzinach 9:00-14:00 pod numerem tel. 509 876 364 do wyczerpania miejsc.

Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Czas potrzebny na badanie to około 10-15 minut. Badania są bezbolesne i obejmują: u dziewczynek – tarczycę i jamę brzuszną, a u chłopców dodatkowo mosznę. Po ich zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Marcowa akcja będzie już trzecią tego typu w Lęborku. Ambulans po raz pierwszy odwiedził nasze miasto w 2014 roku i zostało w nim przebadanych prawie 200 dzieci. Podczas kolejnej wizyty – w Wicku i Lęborku w 2016 roku, badaniami w ambulansie objęto ponad 240 dzieci.

Badania te są elementem programu profilaktyki zdrowotnej, realizowanej przez Fundację, pt. „Nie nowotworom u dzieci” i mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Wykonują je doświadczeni lekarze – radiolodzy.