Reklama

Trwa wyjątkowa kampania informacyjna Stowarzyszenia Niebieski Skarb, które wspiera osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W Lęborku pojawiła się tajemnicza, ale bardzo przyjazna postać.

Od tygodnia „w miasto” wyruszył Ambasador Niebieskich Bohaterów, który w super stroju odwiedza firmy, instytucje, przedszkola informując o akcji i zachęcając do zaangażowania się w pomoc dla jego małych przyjaciół. W ciągu ostatniego tygodnia Ambasador dotarł do 70 miejsc. Jego aktywność można śledzić na profilu FB Stowarzyszenia „Niebieski Skarb”. W rolę Ambasadora wcielił się wolontariusz Konrad Bloch – uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Lęborku, który podczas zimowych ferii poświęcił tydzień na promocję akcji.

W listopadzie ub. r. dzieci z „Niebieskiego Skarbu” uczestniczyły w profesjonalnej sesji fotograficznej w Studiu Małgorzaty Prochowskiej. Codzienne czynności, które nam przychodzą z łatwością, dla nich często są wyzwaniem. Kampania ma zachęcić podatników do przekazywania swojego 1%. Zebrane środki pomogą Niebieskim Bohaterom rozwijać swoje supermoce 🙂

www.niebiescybohaterowie.pl – to strona internetowa dedykowana kampanii. Można na niej zobaczyć zdjęcia i przeczytać krótki opis każdego Bohatera. Oprócz zbiórki 1% dla Stowarzyszenia, można także przekazać wsparcie na konkretne dziecko, a także dokonać wpłaty on-line szybkim przelewem bankowym.

Myśl globalnie, działaj lokalnie

– Terapia osób dotkniętych autyzmem jest bardzo kosztowna, dla wielu rodzin wręcz niedostępna. Niestety bezpłatna oferta służby zdrowia i innych podmiotów jest dalece niewystarczająca. Dlatego mocno zabiegamy by jako Stowarzyszenie oferować pomoc 365 dni w roku. Pomagają w tym właśnie środki z 1% – mówi Agnieszka Pujsza-Pomorska, prezes „Niebieskiego Skarbu”. – Pomysł by zrobić coś oryginalnego zbierając środki z 1% od razu znalazł poparcie wśród rodziców dzieci. Idziemy z pozytywnym przekazem, szukamy mocnych stron dzieci i budujemy koalicję osób wspierających terapię osób z autyzmem. Nie bez znaczenia jest to, że przekazane przez podatników środki pozostają na miejscu, na terenie Pomorza, powiatu lęborskiego i wejherowskiego, wspierając mieszkające tu osoby.

https://www.facebook.com/niebieskiskarb/videos/894511880717241/

Wpisz KRS: 0000470550 i wspieraj Niebieskich Bohaterów

Każdy podatnik ma prawo wskazania Organizacji Pożytku Publicznego, której przekaże swój 1% podatku. Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” z Lęborka od września 2015 posiada status OPP dzięki któremu mogło pozyskiwać środki z 1% podatku. Za rok 2016 była to kwota 9.818 zł. Środki te, zgodnie z wcześniejszą deklaracją w całości zostały przekazane na sfinansowanie lub dofinansowanie specjalistycznej terapii dla kilkudziesięciu dzieci z autyzmem. Termin rozliczania podatku za rok 2017 mija z końcem kwietnia 2018.

O Stowarzyszeniu Niebieski Skarb

Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” powstało w 2013 roku i prowadzi działania na rzecz osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, m.in. finansuje, współfinansuje i organizuje terapię i rehabilitację dzieciom z autyzmem, prowadzi Grupę Wparcia dla rodziców i opiekunów „Niebieska Dłoń”, organizuje wiele wydarzeń integrujących środowisko niepełnosprawnych, prowadzi szkolenia, prelekcje czy wreszcie akcje edukacyjne jak choćby coroczny Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim.