Reklama

W dniach 26 – 28 listopada, szkoły ponadgimnazjalne w całej Polsce przeprowadzały próbny egzamin maturalny. Maturzyści mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę dzięki inicjatywie wydawnictwa Operon, które udostępniło przygotowane przez wykwalifikowanych egzaminatorów arkusze testowe. Z okazji skorzystały prawie wszystkie szkoły w Lęborku.

W środę uczniowie pisali egzamin z języka polskiego. W czwartek sprawdzane były umiejętności w zakresie języka obcego (angielski, niemiecki, francuski lub rosyjski). Piątek to testy z wybranego przedmiotu dodatkowego (historia, WOS, biologia, chemia, geografia, matematyka, fizyka). Do wyboru był poziom podstawowy i rozszerzony. Arkusze sprawdzać będą nauczyciele w szkołach macierzystych. Tuż po zakończeniu każdego z egzaminów, Operon udostępnił testy na swojej stronie internetowej.

Maturzyści w Zespole Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku / fot. Sławomir Łukaszuk

Próbna matura przebiegała tak samo jak ta właściwa, inny był tylko organizator i zadania. Mimo, że testy przygotowało wydawnictwo, a nie Centralna Komisja Egzaminacyjna, szkoły otrzymywały je całkowicie bezpłatnie.

Sprawdzianu nie przeprowadził Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku. W czasie kiedy uczniowie innych szkół pisali próbny egzamin, maturzyści Rolniczaka uczestniczyli w normalnych zajęciach. Szkoda, bo z pewnością wielu z nich chciałoby sprawdzić w praktyce wiadomości, które do tej pory przyswoili.

Na początku stycznia 2009 roku, odbędzie się próbny egzamin przygotowywany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Tym razem we wszystkich szkołach.

Poprzedni artykułBędzie kino w Lęborku
Następny artykułPrzyroda w obiektywie