Reklama

W sobotę 6 grudnia odbędzie się pierwszy seans filmowy w odremontowanym budynku kina w Lęborku przy ulicy Gdańskiej 12. Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na projekcję filmu „Świadectwo”. Kino w Lęborku nie funkcjonowało od sześciu lat.

Na sali zamontowano 156 foteli. Cały budynek przeszedł generalny remont – są nowe podłogi, instalacja elektryczna i wentylacja. Scena została powiększona oraz wybudowano dwie garderoby, co będzie przydatne przy organizowaniu wydarzeń innych niż filmowe. W najbliższych miesiącach w budynku kina odbywać się będą także występy i wystawy. Jeszcze w grudniu zostanie otwarta ekspozycja będąca owocem współpracy LCK z Instytutem Pamięci Narodowej.

Sala kinowa została całkowicie odnowiona.
Sala kinowa została całkowicie odnowiona.

– Oficjalne otwarcie budynku Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”, w tym kina, nastąpi w lutym przyszłego roku – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – W budynku zakończyły się główne prace remontowe, więc nie ma przeszkód, żeby już teraz mogli z niego korzystać mieszkańcy Lęborka. Stąd pomysł na organizację seansu. Tytuł jest znany, cena biletu bardzo promocyjna, więc liczymy na wysoką frekwencję.

Paweł Piwka z projektorem

Lęborskie kino nie ma jeszcze urządzeń, potrzebnych do wyświetlania filmów. W grudniu ogłoszony zostanie na nie przetarg. Na najbliższy seans projektor wypożyczył „Fregacie” dystrybutor filmu.

„Świadectwo” to film na podstawie bestsellerowej książki kardynała Stanisława Dziwisza. W sposób realistyczny przedstawia nowe fakty z życia Karola Wojtyły, wydarzenia i ich interpretacje. Po raz pierwszy przed kamerą ks. kardynał Stanisław Dziwisz ujawnia wiele niepublikowanych dotąd informacji z życia Jana Pawła II. W filmie pojawiają się również liczne materiały archiwalne do tej pory nie prezentowane publicznie.

6 grudnia odbędzie się sześć projekcji: o godzinie 10, 12, 14, 16, 18 i 20. Cena biletu to 11 złotych. Bilety od czwartku 27 listopada można nabywać w Galerii „Fregata” przy ulicy Reja 28 (od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 17) i na 15 minut przed seansami w kasie kina. Zmówienia zbiorowe pod numerem telefonu 059 8622-530. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego zakupu biletów.

Autorem zdjęć jest Andrzej Seweryński

Poprzedni artykułFinał Stryjewskiego
Następny artykułPróbna matura nie dla wszystkich