Reklama

W piątek, 28 listopada odbędzie się finał XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego. Jest to najważniejsze literackie wydarzenie w Lęborku. Impreza rozpocznie się o godzinie 17, w auli Liceum Ogólnokształcącego nr 1. Głównym organizatorem jest Biblioteka Publiczna w Lęborku.

Nadesłane prace oceniało czteroosobowe jury: prof. Kazimierz Nowosielski, dziennikarz Stanisław Janke, poeta i recenzent Krzysztof Kuczkowski oraz polonista w LO1 Roman Pryl. Czytanie zgłoszonych utworów trwało ponad miesiąc. Na konkurs wpłynęło ich prawie tysiąc, w tym 80 w kategorii prozy oraz około 900 w kategorii poezji. Przyznano nagrodę Grand Prix, sześć nagród głównych oraz trzy specjalne. Kto je otrzymał, dowiemy się dopiero w piątek.

Do 26 listopada trwa Internetowy Turniej Jednego Wiersza na stronie bilbioteki. Zwycięzca zostanie wyłowniony w trakcie finału. Dodatkowymi atrakcjami będą „Śpiewanie Stachury” – recital Marka Gałązki z zespołem oraz kiermasz prac podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Lwiątko” w Lęborku.

Poprzedni artykułMłodzi walczyli z tremą
Następny artykułBędzie kino w Lęborku