Reklama

W auli Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku 15 kwietnia w godzinach 10:00 – 15:00 odbędą się Powiatowe Targi Edukacji. Uczniowie będą mogli zapoznać się z pełną ofertą edukacyjną publicznych szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Otwarciu Powiatowych Targów Edukacyjnych towarzyszyć będzie (o godz. 10:00) uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Dyrektorami PCE-ZSP i ZSO II a przedstawicielami wojska, policji i straży pożarnej. Jest to kolejny etap działań, pozwalający na utworzenie w Powiecie Lęborskim od nowego roku szkolnego dwóch klas o profilu mundurowym.

Po zapoznaniu się z ofertą edukacyjną gimnazjaliści zostaną zaproszeni do zwiedzania Lęborka. W tym dniu dostępny będzie m.in. darmowy wstęp do muzeum, gdzie będzie można skorzystać z audioprzewodników i poznać dzieje miasta.

Organizatorami targów są Powiat Lęborski oraz Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy”.