Reklama

W Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku 8 marca odbył się wernisaż zatytułowany ,,Kobieta i kwiaty”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury ,,TAK”.

Z okazji Dnia Kobiet zaprezentowano sztukę tematycznie bliską paniom i o paniach. Licznie przybyli goście podziwiali prace artystów ze Stowarzyszenia ,,TAK”, przedstawiające kobiety, ich portrety oraz kwiaty malowane lub wyszywane na płótnie. Wystawę otworzyła Alina Walkusz, prezes Stowarzyszenia oraz Halina Krzewniak wiceprezes, witając zgromadzonych gości i artystów.

Zobacz także: Igłą na płótnie malowane >>

fot.. Marta Parczewska

– Malarstwo to oderwanie od rzeczywistości – mówiła o swojej pasji Leokadia Michalec, która malarstwem zajmuje się od kilkunastu lat. Jedną ze swoich prac, ,,Kobieta na plaży”, artystka zinterpretowała jako wolność, przedstawioną tylko przez dolną część ciała biegnącej kobiety, której wizja ma ułatwić każdej z pań utożsamienie się z postacią z obrazu.

Gratulacje od gości zgromadzonych podczas wystawy odebrała także Małgorzata Skierka, tworząca obrazy techniką wyszywania igłą. – Wyszywanie to wielka przyjemność i radość. Bardzo lubię wyszywać zimę – mówiła o swojej sztuce autorka. Wśród jej obrazów pokazanych na wystawie przeważał motyw kwiatów.

Galeria

[nggallery id=204]

fot. Marta Parczewska