Reklama

Dwa srebrne medale dla klubu Karate Shotokan z Lęborka podczas Pucharu Świata w Łodzi zdobyli Agnieszka Kreft i Michał Parczewski.

2 i 3 marca w Łodzi odbyły się zawody Karate WKF/ CEKU (Central Europe Karate Union) Harasuto World Cup 2013, w których wziął udział lęborski klub Karate Shotokan Lębork.

Na zawody przyjechali najlepsi zawodnicy, mistrzowie Europy i Świata m.in. z Węgier, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Czech, Rosji, Szwecji, prawie 1500 sportowców. Lęborski klub reprezentowało 9 zawodników z sekcji Lębork, Cewice i Nowa Wieś Lęborska. Zawodnicy mogli wziąć udział w konkurencji kata shotokan , czyli wykonanie układu ciosów i bloków oraz kumite czyli walka.

Zawodnicy klubu na zawodach w Łodzi.

W kata wystartowali Rafał Milewczyk i Adrian Lewandowski w konkurencji do lat 17,  którzy odpadli w półfinałach, oraz Zuzanna Milewczyk i Natasza Olkowska. Zuzanna przegrała z Czeszką walkę o III miejsce 3:2. Magda Michalska i Michał Parczewski wystartowali w kategoriach seniorów i U21. Magda przegrała walkę o III miejsce zaś Michał, po wielu wyczerpujących walkach, pokonując reprezentantów kadry narodowej m.in. ze Słowacji, zdobył srebrny medal w U21.

Zawodniczka z sekcji Cewice, Agnieszka Kreft, również stanęła na podium, zdobywając  II miejsce w konkurencji  kumite U14. Udany start mieli również Alicja Olkowska i Bartłomiej Olkowski,  którzy byli o krok od zdobycia medalu.

Puchar Świata Harasuto to największa impreza organizowana w Polsce. Kolejnym ważnym wydarzeniem w karierze młodych karateków będą zawody we Wrocławiu połączone z seminarium, prowadzonym przez japońskiego mistrza karate Kennetha Funakoshi oraz później Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy.

Klub Karate Shotokan istnieje w Lęborku już od kilkunastu lat. Jego prezesem  i głównym trenerem jest Piotr Pobłocki. Członkowie klubu godnie reprezentują Lębork, zdobywając medale na zawodach regionalnych, krajowych czy międzynarodowych.