Reklama

Estibaliz Garcia Juan z Hiszpanii opowiedziała uczniom lęborskiego Mechanika jak łatwo przy odrobinie chęci podróżować po całym świecie. W prezentacji multimedialnej pokazała im także swoje rodzinne strony.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych wraz z nauczycielami. Wszystkie miejsca na sali audiowizualnej były zajęte, co świadczy o wielkim zainteresowaniu młodzieży lęborskiej poszerzaniem swoich horyzontów nie tylko w ramach naszego kraju, ale i za granicą.

fot. Sławomir Łukaszuk

W swojej prezentacji Estibaliz przedstawiła wiele ciekawych informacji o sobie, swoim mieście, kulturze i obyczajach w Hiszpanii, jak również dała młodzieży wiele cennych pomysłów i wskazówek dotyczących możliwości podróżowania i zwiedzania innych krajów. Hiszpanka podała nazwy i zakres działalności wielu organizacji międzynarodowych stwarzających młodzieży krajów europejskich warunki do wyjazdów zagranicznych.

– Estibaliz stworzyła młodzieży możliwość poszerzenia wiedzy, a jej prezentacja była jednocześnie znakomitą praktyczną lekcją języka angielskiego – podsumował po spotkaniu Grzegorz Popin, dyrektor ZSMI.

Esti, bo tak zdrobniale mówią na Hiszpankę znajomi, jest wolontariuszką stowarzyszenia EDUQ. W Lęborku mieszka od niedawna i przez najbliższy rok będzie uczyć mieszkańców miasta języka hiszpańskiego.

Opracowała: Wioletta Drozd.

Poprzedni artykułMałyszomania na AK hitem YouTube
Następny artykułCharytatywna zumba w Lęborku