Reklama

Już wkrótce w Lęborku odbędzie się I Maraton Charytatywny Zumby. Przez trzy godziny lęborczanie otrzymają okazję do szalonego tańca i świetnej zabawy. Przy okazji będziemy mogli pomóc potrzebującej dziewczynce.

Maraton odbędzie się 15 grudnia (sobota) o godz. 14:00 w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych. Koszt wstępu wyniesie 15 zł, chociaż jak podkreślają organizatorzy, mile widziane będą większe darowizny. A to dlatego, że cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację czteroletniej Zuzi Brzeskiej.

Maraton poprowadzą instruktorzy z Pomorza i Polski. A wśród nich Izabela Grzenkowicz (Sierakowice-Lębork), Michał Kurpet (Warszawa), Anna Cegłowska i Aga Piotrowicz (Sopot-Gdańsk), Agata Oskroba (Słupsk), Natalia Wnukowska (Gdańsk) i inni.

Zobacz także: strona wydarzenia na Facebooku >>

Zumba to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto „Beto” Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku.

Taniec zumba zawiera w sobie także elementy aerobiku. Choreografia Zumby łączy hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha.

mat. prasowe