Reklama

W Zespole Szkół Mechaniczno – Informatycznych odbyła się wzruszająca uroczystość, upamiętniająca błogosławionego Jana Pawła II. Uczniowie Mechanika oraz Ci zaproszeni z LO II wspominali dzieło Największego z Polaków.

22 października to dzień, w którym mieszkańcy całego globu ziemskiego obchodzą liturgiczne wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II.  Z tej okazji w ZSMI została wyświetlona chwytająca za serce prezentacja multimedialna, ukazująca pontyfikat Jana Pawła II z muzyką Piotra Rubika do utworu „Tu es Petrus” („Dokąd zmierzasz Panie”)  w tle, następnie wiersz Papieża „Myśli człowieka”, recytowany przez Marcelinę Kłak; piosenka „Gloria” Starego Dobrego Małżeństwa z żywym akompaniamentem gitary w wykonaniu Dawida Gaffke, fragment prozy Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” zaprezentowany przez Aleksandrę Łukaszuk i na zakończenie ujmująco wykonana przez Wiktorię Kuryło i Bartosza Piryckiego  piosenka „Poza czas”,  doprowadziły do głębokich przeżyć, przemyśleń i wreszcie też … i do łez sporą część widowni.

fot. Sławomir Łukaszuk

Brawom nie było końca, a dziękować naprawdę jest za co, bo w ciągu jednej godziny lekcyjnej przenieśliśmy się w świat, w którym panuje miłość, jedność, zgoda, zrozumienie, wzajemna pomoc i życzliwość – świat do którego zaprasza nas nie kto inny jak nasz Rodak, świat, którego realizm leży w naszych rękach.

Po części artystycznej słowa ogromnego uznania wyraził dyrektor szkoły Grzegorz Popin, po czym wraz z Anettą Treder wręczył nagrody i dyplomy zwycięzcom I Szkolnego Konkursu Wiedzy o Bł. Janie Pawle II – Pawłowi Cichosz (kl. IV TI) za I miejsce, Krystianowi Paprockiemu (kl. I TM) za II miejsce i Adamowi Mielewczyk (kl. IV TM) za miejsce III  oraz Konkursu plastycznego „Jan Paweł II – Papież Rodziny” –  Pawłowi Szyszka (kl. IV TM) za I miejsce i wyróżnionej Laurze Puchtel (kl. I W).

Na koniec głos zabrali goście z Gdańska, tj. koordynatorka Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia – Iwona Szulist i stypendystki tejże fundacji, które na wstępnie podziękowały za zaproszenie i nie kryjąc wzruszenia pogratulowały tak utalentowanej młodzieży. Następnie w oparciu o prezentację multimedialną przedstawiły program, cele i zadania Fundacji. Opowiedziały jak ona działa i w jaki sposób jej członkowie włączają się w pomoc innym.

Miłym gestem ze strony gości był słodki akcent w postaci krówek, które przy wyjściu z sali audiowizualnej rozdawano wszystkim obecnym i poprzez które chcieli także wyrazić swoją wdzięczność za przekazane na konto Fundacji pieniądze zebrane w czasie akcji „Kremówki Papieskie”.

Galeria

[nggallery id=170]