Reklama

Pogoń Lębork od ponad miesiąca z sukcesem wdraża w życie holenderską myśl szkoleniową. Lębork obok siedmiu innych klubów czy szkół na Pomorzu uczestniczy w programie „Szkółki piłkarskie NIVEA”. Nowym systemem szkolenia zostało objętych 60 zawodników w wieku od 9 do 12 lat.

Na początku września trenerzy Pogoni: Andrzej Małecki i Rafał Bartoszek brali udział w czterodniowym szkoleniu na boiskach ośrodka w Opalenicy, gdzie pod kierunkiem Eddiego van Schaicka oraz Arnolda Mührena z Akademii Ajaxu Amsterdam poznawali tajemnicę szkolenia czołowego klubu Holandii.

– Szkolenie było bardzo profesjonalne, a warunki wyśmienite – relacjonuje wyjazd do Opalenicy trener Pogoni Rafał Bartoszek – Program szkolenia był bardzo bogaty, dużo zajęć praktycznych, od rana do wieczora było co robić. Teraz przyszedł czas przełożyć zdobytą wiedzę na proces szkolenia.

fot. Kuba Urbański / e-Lębork

We wrześniu rozpoczął się 10-miesięczny cykl szkoleniowy wspomagany platformą internetową Ajax on-line Academy. Umożliwia ona m.in. samodzielne układanie planu szkoleniowego i śledzenie postępów każdego z zawodników. Jednocześnie uczestnicy projektu zdobywać będą punkty za liczbę trenowanych drużyn, aktywne korzystanie z uzyskanego dostępu do Ajax on-line Academy oraz poziom zaangażowania w prezentowaniu swoich osiągnięć na stronie www.szkolkiNIVEA.pl.

Dziesięć najlepszych szkółek zostanie zaproszonych do udziału w turnieju „Szkółek Piłkarskich NIVEA”, który odbędzie się w czerwcu 2013r. Sześć zwycięskich drużyn wraz z trenerami wyjedzie do siedziby klubu Ajax Amsterdam na letni obóz szkoleniowy.

Oprócz wiedzy szkoleniowej klub Pogoń otrzymał od Nivea cenny sprzęt sportowy. – Wartość przekazanego sprzętu szacujemy na ok. 17 tys. zł – informuje Janusz Pomorski z zarządu sekcji piłki nożnej Pogoni. – Otrzymaliśmy 50 kompletów strojów (koszulki, spodenki, getry), 50 piłek Adidasa, a także profesjonalne bramki. Poza tym otrzymaliśmy teleskopową ramę do odbijania piłek, znaczniki (narzutki) dla zawodników, pachołki i talerzyki i inny drobny sprzęt. –

Treningi trwają w najlepsze, a możliwość awansu do II rundy konkursu i wyjazdu na ogólnopolski turniej mobilizuje wszystkich do pracy – Nowe treningi chłopcom bardzo się podobają – zapewnia trener Andrzej Małecki. – Z Opalenicy przyjechałem z pełnym zeszytem notatek i determinacją by nowo poznane elementy wdrożyć w życie. Chłopcy już na to czekali, od pierwszego treningu z dużą motywacją przystąpili do treningów. Szkolenie pozwoliło wyjść z rutyny, treningi stały się ciekawsze, jest wiele nowych elementów. Wierzę że czas pokaże że jest to dobra droga.

Patronat Szkółek Nivea dla Lęborka nie ograniczy się tylko do wąskiej grupy młodych piłkarzy Pogoni. W planach są m.in. pokazy treningów wg. wytycznych Ajaxu dla dzieci z terenu Lęborka, w których udział będą mogli wziąć wszyscy chętni.

Galeria

[nggallery id=169]