Reklama

To było jedno z łatwiejszych zwycięstw Pogoni w tym sezonie. W meczu z beniaminkiem z Damnicy już w 6 minucie zespołową akcję wykończył Sylwester Ilanz, a kiedy 5 minut później prowadzenie podwyższył Rafał Morawski, kibice zaczęli się zastanawiać na ilu golach zatrzyma się licznik.

Do przerwy podwyższył jeszcze Ilanz i losy meczu zostały definitywnie rozstrzygnięte. Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście i najpierw strzelili gola ze spalonego, a po chwili najpierw słupek a później ofiarna interwencja na linii bramkowej Oskara Jasińskiego zapobiegła stracie bramki przez gospodarzy. Nie upłynęła godzina gry, a Mateusz Stankiewicz po indywidualnej akcji zdobył czwartą bramkę dla Pogoni. Rozmiary porażki zmniejszył rezerwowy Sebastian Wojciechowski. Wygrana Pogoni, przy porażce Piasta Człuchów 0:3 w Ustce z Jantarem, przywróciła drużyną trenera Sobiesława Przybylskiego na pozycję lidera Słupskiej Klasy Okręgowej.

fot. pogon.lebork.pl

Kibiców przybywających na stadion przy Kusocińskiego witał ciekawy obrazek. Po kilkudziesięciu latach zostało zdemontowane frontowe, ułożone z betonowych płyt ogrodzenie stadionu, które do końca października zastąpi stalowa konstrukcja o wysokości 2,3 metra.

Wreszcie nad naszymi piłkarzami zlitowało się niebo, bo dwa ostatnie mecze – ligowa potyczka w Człuchowie i pierwsza połowa środowego, pucharowego meczu w Jezierzycach – była rozgrywana w strugach deszczu. Tym razem trudno było o lepsze warunki do gry. Nie padało, a i słońce długimi momentami rozgrzewało piłkarzy i kilkudziesięciu kibiców, którzy przybyli na to spotkanie.

Pogoń Lębork – KS Damnica 4:1 (3:0)

  • bramki: 1:0 Sylwester Ilanz (6), 2:0 Rafał Morawski (11), 3:0 Sylwester Ilanz (37), 4:0 Mateusz Stankiewicz , 4:1 Sebastian Wojciechowski (77)
  • Pogoń: Skrzypczak – Żółtowski, Kozakiewicz, Jasiński (kapitan), Kołucki (68 Haraszczuk) – Morawski, Kalamaszek (59 Witkowski), Kowalski – Stankiewicz (78 Krajnik), J. Żmudzki (68 R. Główczewski), Ilanz
  • KS: Hermann – Wiśniewski (61 Szyszka), K. Kozłowski (kapitan), Freund, Golański, Szul (87 Cymek), Baran, Tęsny, Zdun (61 Wojciechowski) , Mielewczyk, Wójcik
  • Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)