Reklama

Bez Jasińskiego, Kalamaszka, Morawskiego, Kowalskiego i Ilanza, ale za to z trzema 17-letnimi juniorami Igorem Miasnikowem, Michałem Fudalą i Marcinem Sadurskim pojechała Pogoń walczyć o awans do kolejnej, rozgrywanej już na wiosnę z udziałem czwartoligowych drużyn, rundy pucharu.

Dla Sadurskiego, który zagrał od początku do końca, tworząc z Kozakiewiczem duet środkowych obrońców i dla Michała Fudali, który w 65 minucie zmienił ofensywnego pomocnika Mateusza Krajnika, ale zagrał na swojej nominalnej pozycji lewego obrońcy, był to debiut w drużynie seniorów. Debiutancka trema nie sparaliżowała ich poczynań i obaj mogą zaliczyć występ do udanych. Na co dzień obaj są podstawowymi zawodnikami drużyny juniorów starszych trenera Andrzeja Małeckiego, grających w Pomorskiej Lidze Juniorów A.

fot. Łukasz Hrycyk – archiwum

Bardzo słaby stan murawy na jezierzyckim stadionie już przed meczem, pogarszał się z powodu deszczu, który padał w pierwszej połowie, z każda minutą jeszcze bardziej. Piłkarze grzęźli lub ślizgali się, a mimo to przynajmniej do przerwy oglądaliśmy niezły, otwarty mecz z obu stron.

Stal Jezierzyce – Pogoń Lębork 0:1 (0:1)

  • bramka: 0:1 Krzysztof Witkowski (’6)
  • Stal: Szymański – Borecki (60 Bargieł), M. Rawski (80 Duszyński), Pakuła, R. Rawski, Perlański, Strzębała, Wereszczyński, Tomaszewski (85 Staszkiewicz), Skórcz, Ciok (D. Giszka)
  • Pogoń: Czekirda – Żółtowski, Kozakiewicz (77 Skrzypczak), Sadurski, J. Żmudzki – Witkowski, Haraszczuk, Krajnik (65 Fudala) – Stankiewicz, Kołucki (65 Miasnikow), R. Główczewski
  • Gol pomocnika Krzysztofa Witkowskiego w 6 minucie przesądził o wygranej Pogoni z liderem grupy I słupskiej klasy A i awansie lęborczan do IV rundy wojewódzkiego Pucharu Polski.