Reklama

W listopadzie Biblioteka Miejska w Lęborku planuje kolejne kursy komputerowe dla seniorów. W poniedziałki – dla zaawansowanych, we wtorki i czwartki – dla początkujących (w godzinach 9.00-10.30).

Żyjemy w dobie ogromnego postępu cywilizacyjnego, gdzie technika poszła bardzo do przodu, więc aby móc w pełni cieszyć się życiem, trzeba umieć obsługiwać nowinki technologiczne, m.in. takie jak komputer. Komputery nie są tylko dla ludzi młodych, seniorzy także pragną się rozwijać, dlatego tak chętnie uczestniczą w tego typu warsztatach.

fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku

Dzięki kursowi uczestnicy zyskają wiedzę na temat funkcjonowania komputera, podstawowego oprogramowania służącego, np. do tworzenia tekstu, odtwarzania filmów czy plików muzycznych, a także zaznajamiają się z zasadami działania i możliwościami Internetu. Uczą się także obsługiwania wyszukiwarek internetowych, aby potrafili bez problemu odnaleźć w sieci potrzebne informacje, a także korzystania z portali społecznościowych, na których mogą odnaleźć znajomych z dawnych lat czy poznać bratnią duszę. Ważną umiejętnością, jaką nabywają emeryci na tych warsztatach jest także  obsługa poczty elektronicznej i umiejętność posługiwania się komunikatorami internetowymi, dzięki którym mogą porozumieć się z bliskimi przebywającymi w najdalszych zakątkach światach.

Koszt uczestnictwa w kursie  to 20 zł – za cały miesiąc trwania kursu! Informacje i zapisy w sekretariacie biblioteki (tel. 59 862 23 07).

Poprzedni artykułTrzeci Photo Day w Lęborku
Następny artykułEnerga wyemituje obligacje warte 1mld zł