Reklama

Grupa pasjonatów tworzy w Lęborku taneczne show. W najbliższą sobotę 8 września odbędzie się drugi casting dla tancerzy chcących wziąć w nim udział. Start o 9:00 w kinie Fregata.

Na casting mogą zgłosić się osoby powyżej 15 roku życia. Należy przynieść ze sobą własny podkład muzyczny w postaci pliku audio lub mp3. Ilość miejsc jest ograniczona. Więcej informacji można uzyskać pisząc mail na adres [email protected].

Projekt taneczno-muzyczny w sposób nowatorski połączy we wspólnej przestrzeni dwie dziedziny sztuki – taniec i muzykę. Zajęcia będą prowadzone autorską metodą taneczną dwóch tancerek oraz instruktorek. Końcowym efektem wspólnego doświadczania w przestrzeni tańca i dźwięku będzie wystawienie przedstawienia taneczno-muzycznego, które można będzie zobaczyć na początku 2013 roku w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”.

Casting w LCK Fregata
fot. LCK Fregata

Przygotowaniem części tanecznej projektu zajmą się Natalia Zając oraz Ewa Weber, uzyskały dyplom instruktora tańca w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej w Warszawie oraz przy udziale Egurrola Dance Studio w technice jazz. Próbują swoich sił w różnych technikach, dlatego otwarte są na współprace z tancerzami nie tylko jazzowymi czy modern. Na zajęciach skupiają uwagę przede wszystkim na pracy nad ciałem, poczuciem rytmu oraz estetyką i płynnością ruchu.

Z założenia fabuła opierać się ma na definicjach związanych z człowiekiem, jego emocjach, schematach działań, stereotypach oraz codziennych przeżyciach, za emocje na scenie oraz wiarygodny przekaz aktorski, odpowiedzialna jest Joanna Weber- psycholog.

Za część muzyczną odpowiedzialny jest Michał Głodowski i Anna Jachimowicz wraz z zespołem MAYONESS, oraz chórem, który prężnie działa przy parafii Św. Jakuba w Lęborku. Nagłośnieniem i oświetleniem zajmie się firma „GLOBOART”, której właścicielem jest Grzegorz Gromadzki. Całość będzie koordynowało i wspierało Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”.