Reklama

Pierwszy turniej eliminacyjny  w ramach projektu „Baltic Rally – Bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych” odbył się w Niemczech w miejscowości Greifswald w dniach 1-2 września.

W rozgrywkach wzięło udział 16 zespołów, w tym również drużyna z Lęborka. Udział UNII Lębork wiązał się z poszerzeniem wiedzy i zawiązaniem bliższych kontaktów z niemieckim partnerem. Z uwagi na walkę zespołów niemieckich o awans do turnieju finałowego, lęborski zespół został wyłączony z klasyfikacji w pierwszej fazie turnieju i dopiero w drugiej fazie, zdobyte punkty były brane pod uwagę w klasyfikacji ogólnej.

Turniej został rozłożony na dwa dni i rozgrywany był w dwóch halach sportowych jednocześnie. Wiązało się to z dużą ilością rozegranych meczy. Rozgrywki przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze. Po zakończeniu rywalizacji wszystkie zespoły zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Baltic Rally Greifswald
fot. Marcin Klukowski

Turniej w Greifswaldzie był pierwszym rozgrywanym turniejem w ramach eliminacji regionalnych. W Lęborku turniej eliminacyjny rozpocznie się na początku października i również wyłoni trzy zespoły awansujące do turnieju finałowego.

Różnica między turniejami jest taka, że lęborski będzie trwał przez miesiąc, a zespoły będą spotykać się co tydzień. Ostatni turniej odbędzie się na Litwie w miejscowości Kretinga. Wszystkie zespoły które wywalczyły awans do turnieju finałowego spotkają się w Lęborku  w przyszłym roku i powalczą o puchar Południowego Bałtyku.

Wkrótce więcej informacji dotyczących lęborskich rozgrywek eliminacyjnych.

Marcin Klukowski

Galeria

[nggallery id=149]