Reklama

Baltic Games Extreme Sports Festival – największa w tej części Europy, cykliczna impreza poświęcona ekstremalnym sportom ulicznym potrwa od 30 sierpnia do 1 września 2012 r. W ciągu trzech dni, pod dachem sopockiej hali Ergo Arena, zawodnicy z całego świata rywalizować będą o miano najlepszego w swojej dyscyplinie. Nie zabraknie też konkursów dla widowni, imprez towarzyszących i koncertów takich gwiazd jak Abradab, Novika czy Jama Sound System.

Podczas 4 ostatnich lat, od pierwszej edycji w 2008 roku, Baltic Games zyskał miano jednego z największych festiwali extreme w Europie i jest chętnie odwiedzany przez gwiazdy sportów ekstremalnych z całego świata. Impreza, z roku na rok skupia wokół siebie coraz większe rzesze fanów, takich widowiskowych dyscyplin jak: deskorolka, rolki i rowery BMX. Międzynarodowa obsada zawodów, rozgrywanych w ramach Baltic Games gwarantuje, że zjeżdżająca się tłumnie z całej Polski publiczność, ma zagwarantowane emocje i wspomnienia, które jeszcze na długi czas pozostają w jej pamięci.W 2012 roku Baltic Games po raz pierwszy będzie organizowany w zadaszonym obiekcie. Dzięki współpracy z ERGO ARENĄ, festiwal odbędzie się w największej i najnowocześniejszej hali w Polsce. Na kibiców czekać będzie ponad 10 000 wygodnych krzeseł, a zawodnicy będą mieli do dyspozycji skatepark o powierzchni 1350 m².

Baltic Games 2011 fot. Nixonphoto.info

Europejska i światowa czołówka zawodników już niedługo będzie rywalizować o laury, glorię i chwałę Baltic Games na największych przeszkodach, jakie do tej pory zostały wybudowane w Polsce. Nowy jumpbox o wysokości ponad 2,5m i wiele innych przeszkód będzie miejscem rywalizacji takich sław światowego BMX’a jak Drew Bezanson, Pat Casey czy Harry Main. Nie zabraknie też takich zawodników deskorolki jak: Maxim Habanec, Jordan Hoffart, czy Helder Lima i wielu, wielu innych.

Dodatkowo tereny wokół hali oraz pomieszczenia wewnątrz obiektu zamienią się w istne festiwalowe miasteczko, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynając od targów i testów sprzętu, po symulatory wyścigów rajdowych Pit Stop Gdynia, przez chill out zone, tor longboardowy, czy basen do skimboardu.

Nieodłącznym elementem Baltic Games, wyjątkowo od tegorocznej edycji, będzie również wieczorna część festiwalowa – Baltic Music Stage. Będzie to specjalnie zaaranżowana strefa muzyczna, położona na terenie Hipodromu nieopodal Ergo Areny, gdzie rozgrywają się główne zawody. Kilkunastu artystów oraz porządna dawka dobrej muzyki na dwóch scenach muzycznych: Reggae/HipHop i House/dnb/dubstep. Zagrają artyści z najlepszej polskiej czołówki, m.in. Baku Baku Skład czyli Abradab, Joka, Wsz & Cne, Marika, Jamal Soundsystem, Numer Raz jako headlinerzy składu Reggae/HipHop oraz Novika, Viadrina, Mian, PZG, NWR, Juice prezentujący szeroko pojęte odmiany muzyki elektronicznej.

Poza wspomnianymi już dwiema scenami, w strefie muzycznej będzie można znaleźć również ogródki gastronomiczne, chillout zone oraz deSkiDance silent disco.

Strefa Baltic Music Stage będzie otwarta każdego dnia festiwalu od godz. 21.00, tuż po zakończeniu zawodów na Ergo Arenie.  Szczegółowe informacje na www.balticgames.pl