Reklama

Od piątku 31 sierpnia, lęborskie kino Fregata rozpocznie projekcje filmów w technologii 3D. Co najważniejsze, nie będzie drastycznej podwyżki ceny biletów – film 3D obejrzymy za 15zł.

W kinie zamontowano projektor z osprzętem umożliwiający projekcję filmów cyfrowych i w technologii 3D. Na jakości zyskał również dźwięk – od teraz cyfrowy i dzięki dodatkowej końcówce mocy, jeszcze bardziej realistyczny.

Cyfryzację Fregaty udało się przeprowadzić dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który pokrył połowę z niemal 430 tys. zł kosztu nowego projektora. Pozostałe pieniądze zapewniło Lęborskie Centrum Fregata z własnego budżetu. Było to możliwe dzięki wysokiej frekwencji w lęborskim kinie – w 2011r. odwiedziło je 35 tys. widzów. Nasze kino mimo modernizacji pozostanie jednym z najtańszych na Pomorzu.

Pierwszy film, który zobaczymy w nowej technologii to animowana komedia Madagaskar 3. Seanse od piątku o 16, 18 i 20. Jeszcze we wrześniu będziemy mogli obejrzeć także w 3D amerykańską produkcję Prometeusz.

fot. sxc.hu
Poprzedni artykułII Weekend Architektury w Gdyni
Następny artykułBaltic Games Extreme Sports Festival