Reklama

Za cztery dni rozpocznie się nowy rok szkolny. W niektórych lęborskich szkołach ponadgimnazjalnych, wciąż są wolne miejsca. To ostatnia chwila, aby zmienić kierunek dalszego kształcenia.

Pełną obsadę wszystkich klas skompletowały już oba lęborskie ogólniaki nr 1 i nr 2. W pozostałych szkołach znajdziemy jeszcze pojedyncze miejsce na różnych profilach, w szczególności w klasach zawodowych.

Zespół Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku ma w sumie 24 wolne miejsca. Jedno w klasie technik teleinformatyk/technik elektryk, trzy miejsca w klasie technik mechanik, oraz aż dziesięć wolnych miejsc w klasie wielozawodowej (np. piekarz, cukiernik, dekarz, elektryk, elektromechanik, krawiec). Czterech chętnych może jeszcze zapisać się do klasy zawodowej mechanik pojazdów samochodowych, natomiast sześć miejsc pozostało w klasie mechanik monter maszyn i urządzeń.

Zespół Szkół Mechaniczno - Informatycznych w Lęborku
fot. Sławomir Łukaszuk

Jeszcze dziesięciu uczniów może przyjąć Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku. Po pięć wolnych miejsc pozostało w klasach technik ekonomista oraz technik hotelarstwa.

Powiatowe Centrum Edukacyjne-ZSP w Lęborku ma jedenaście wolnych miejsc w czterech oddziałach. Dwa wolne miejsca są w klasie technik budownictwa natomiast jedno w zawodzie stolarza. Po cztery miejsca pozostały do wykorzystania w klasach monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych oraz wielozawodowej.

Do pierwszej klasy w lęborskich szkołach ponadgimnazjalnych pójdzie w tym roku szkolnym 836 uczniów. Najwięcej, bo 230 rozpocznie naukę w Rolniczaku.

Poprzedni artykułBaltic Games Extreme Sports Festival
Następny artykułPogoń gromi w Pucharze Polski