Reklama

Ponad setka uczestników, a wśród nich minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz wzięli udział w konferencji dotyczącej Uniwersytetów Trzeciego Wieku, która odbywała się 24-25 sierpnia w Łebie.

Konferencja była okazją do zaprezentowania głównych założeń oraz celów wdrażanego obecnie „Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych” na lata 2012-2013, gdzie podkreślono znacząca rolę UTW oraz innych organizacji reprezentujących seniorów na rzecz aktywnego starzenia.

Podczas konferencji minister Kosiniak-Kamysz poinformował o przyjęciu przez Radę Ministrów Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013. Minister liczy, że program ten pozwoli wesprzeć politykę senioralną Państwa w wymiarze systemowym, bo jest to pierwszy program mówiący o przyszłości seniorów i o roli państwa jaką ma odegrać wobec nich.

– Obserwujemy coraz większy rozwój Uniwersytetów Trzeciego wieku, co dowodzi, że również w mniejszych miejscowościach można z powodzeniem organizować tego typu stowarzyszenia. Liczę, że przyjęty program znacząco wesprze edukacje wobec osób starszych w mniejszych miejscowościach – powiedział Kosiniak-Kamysz.

ot. MPiPS

W konferencji udział wzięli także przedstawiciele Sejmu, Senatu, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, władz regionalnych oraz administracji samorządowej, słuchaczy UTW z całej Polski oraz organizacji pozarządowych działających w obszarze aktywności osób starszych.

Podczas pobytu w Łebie Minister Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się też z przedstawicielami Powiatowych Urzędów Pracy województwa pomorskiego. Podczas spotkania poruszone zostały bieżące tematy m.in. rozdzielenie 0,5 mld zł z Funduszu Pracy. – Mam nadzieję, że te 500 mln złotych pomoże w realizacji działań – powiedział podczas spotkania minister.

Poprzedni artykuł11 drużyn walczyło na piasku
Następny artykułSłowińskie wydmy cudem Bałtyku