Reklama

Zakończyły się tegoroczne rozgrywki siatkówki plażowej w kategorii młodzieżowej. W miniona sobotę ostatni turniej rozegrało 11 dwuosobowych zespołów, w trzech kategoriach.

W kategorii dziewcząt najlepszą i niepokonaną podczas dwóch turniejów była para Weronika Greźlikowska i Magda Malinowska. Wygrywając oba turnieje zdobyły tegoroczny puchar Wakacyjnych Turniejów Siatkówki Plażowej. Na drugim miejscu uplasowała się para Ewelina Nowak i Karolina Formela, a na trzecim zespół Dorota Żulpo i Klaudia Nowak.

W kategorii chłopców podzielona była na gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W kategorii szkół gimnazjalnych po rozegraniu dwóch turniejów najlepsi okazali się: Grzegorz Koziacz i Rafał Zajdler, drugie miejsce przypadło parze Damian Frankiewicz i  Michał Wenig, a trzecią lokatę wywalczyli  Karol Wos i Dawid Mroczko. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli Patryk Domaros i Adam Kowalczyk, drugie Artur Gańcza i Paweł Szmaglik.  Trzecie miejsce zajął duet Michał Magnuski i Piotr Kwiatkowski.

Wszystkie zespoły z miejsc 1-3 otrzymały medale i nagrody rzeczowe, a najlepszym pamiątkowe puchary wręczył sekretarz miasta Marian Kurzydło. Cały turniej rozgrywany był na kompleksie rekreacyjnym CSiR w Lęborku. Turniej odbywał się w ramach promocji  projektu „Baltic Rally – Bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych” programu Południowy Bałtyk realizowanym przez Miasto Lębork i LTS UNIA.

Wakacyjne Turnieje Siatkówki Plażowej po raz pierwszy rozegrane zostały w 2008, po 5 edycjach rozgrywek turniej wpisały się już na stałe w kalendarz imprez odbywających się w okresie letnim.

Marcin Klukowski

Galeria

[nggallery id=145]

fot. Marcin Klukowski