Reklama

Część Łeby oraz Trójmiasto, Półwysep Helski i okolice zamków w Gniewie i Malborku możemy już zwiedzać wirtualnie dzięki Google Street View. Możliwe, że dołączy do nich również Lębork.

Dzięki wirtualnym spacerom z Google, nie ruszając się zza komputera zobaczymy z poziomu ulicy największe atrakcje turystyczne na świecie. Obecnie możemy obejrzeć także część Łeby. Niestety, zdjęcia pochodzą z września 2011r., więc nie oddają wakacyjnego klimatu w kurorcie.

Być może wkrótce internauci zobaczą w ten sposób, jak wygląda Lębork i nasz powiat. Samochody Google, które wykonują zdjęcia wykorzystywane w Street View, krążą po Pomorzu.

– Skupiamy się na fotografowaniu miejsc, które nie zostały sfotografowane w ubiegłym roku. Byliśmy już między innymi w Słupsku i Bytowie. Fotografowaliśmy też drogi krajowe w tych powiatach. Postaramy się sfotografować również Lębork i kolejne drogi. Samochody będą robiły w Polsce zdjęcia do końca lata, dopóki pogoda na to pozwoli – mówi Piotr Zalewski, rzecznik Google Polska.

Co do zmiany zdjęć z Łeby, trudno o konkretne deklaracje. – Może zdarzyć się tak, że samochody Street View w trakcie przemieszczenia się z jednego punktu do drugiego, fotografują miejsce, w którym były już w 2011 r., nie oznacza to jednak, że zdjęcia z tego miejsca zostaną opublikowane na Mapach Google – mówi Zalewski.

Łeba w Google Street View.

Przygotowanie zdjęć do publikacji zajmuje kilka miesięcy. Zebrany materiał zostaje poddany obróbce – takiej jak zamazywanie twarzy przechodniów i numerów rejestracyjnych pojazdów oraz dokładne łączenie obrazów w panoramy 360 stopni.

Street View jest jedną z najpopularniejszych funkcji Map Google, dostępną w ponad 30 krajach świata. W Polsce samochody firmy z Mountain View fotografujące ulice, pojawiły się w ubiegłym roku. Przed EURO 2012 każdy ze stadionów, na których były rozgrywane mecze został uwieczniony na panoramicznych zdjęciach, dzięki czemu można je podziwiać z poziomu murawy.

Jak korzystać ze Street View

Aby wyświetlić zdjęcia Street View na Mapach Google, kliknij i przeciągnij ikonę PegmanaPegman (znajduje się w lewym, górnym rogu mapy) w miejsce, które chcesz zobaczyć. Drogi, dla których dostępne jest Street View, zostaną oznaczone niebieską obwódką.

Zdjęcia Street View można też zobaczyć maksymalnie powiększając widok na obszarze, dla którego dostępne są zdjęcia Street View. Wypróbuj w Łebie: http://goo.gl/f7Dpb