Reklama

W piątek 24 sierpnia br. w Łebie, kolejny przystanek Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa – MOTOSERCE 2012. Krew będzie można oddawać podczas pierwszego dnia zlotu motocykli.

Krew będzie można oddać od godz. 11.00 do 16.00 przy ul. Tysiąclecia (na terenie imprezy MotoSerce). Będzie to ostatni etap wakacyjnej edycji BAHK, w której odwiedzimy 19 miejscowości na Pomorzu, Mazurach i południu naszego kraju. We wrześniu, w drugim etapie, Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa pojawi się w 12 największych miastach w Polsce.

Nie jest przypadkiem, że pierwszy etap Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa odbywa się w wakacje. Jest to okres, w którym placówki służby zdrowia potrzebują najwięcej krwi, a dawców jest wówczas mniej.

W ubiegłym roku, w ramach akcji organizowanej przez PKO Bank Polski, bezcenny dar ofiarowało ponad 1300 osób, które oddały łącznie niemal 577 litrów krwi. W sumie w minionych 4 edycjach zebrano ponad 900 litrów krwi. W tym roku, oddano jej już ponad 180 litrów.

Wakacyjnej edycji akcji krwiodawstwa, towarzyszą pokazy pierwszej pomocy i zajęcia edukacyjne dla dzieci. Dorośli mogą skorzystać ze specjalistycznych porad medycznych. W wybranych miejscowościach, jest możliwość złożenia deklaracji przystąpienia do rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego.

MotoSerce 2012 Łeba
mat. prasowe
Poprzedni artykułStulecie Towarzystwa Młodokaszubów
Następny artykułZlot Motocyklowy Łeba 2012