Reklama

Rozpoczynamy nowy cykl artykułów, w których przed każdym weekendem postaramy się przygotować propozycje atrakcji dla mieszkańców Lęborka. Oprócz wydarzeń w samym mieście, zestawienie będzie obejmować także imprezy w regionie. Lato w pełni, także oczywistym kierunkiem dla wielu będzie Łeba.

Już w piątek miłośnicy lotnictwa mogą wybrać się do Siemirowic, gdzie przy okazji nadania sztandaru dla 44. Bazy Lotnictwa Morskiego, odbędzie się również dzień otwarty. To jedna z nielicznych okazji, kiedy możemy obejrzeć jednostkę od wewnątrz oraz z bliska przyjrzeć się sprzętowi używanemu przez lotnictwo Marynarki Wojennej.

W sobotę i niedzielę w Łebie ciekawa propozycja dla miłośników czytania. Wydawnictwo Zysk i S-ka organizuje akcję „Lato z książką”, w ramach której do kurortu przyjadą znani autorzy wielu publikacji. Będzie to okazja, aby na żywo spotkać chociażby Rafa Ziemkiewicza, Sławka Cenckiewicza czy Małgorzatę Kalicińską. Oprócz tego zobaczymy pokazy parzenia kawy i dowiemy się o niej kilku ciekawostek. Znajdą się także atrakcje dla dzieci.

Dla tych, którzy nad morzem wolą od książki widok pięknej kobiety, Klub Euphoria organizuje kolejne wybory Miss Łeby 2012. W piątek odbędzie się prezentacja kandydatek, w sobotę wybory, natomiast w niedzielę gala finałowa. Na facebookowym fan page’u Euphorii można już podejrzeć dziewczyny chętne do zdobycia tytułu. Wstęp kosztuje 20 zł, ale do godziny 23 panie wchodzą za 15.

fot. Euphoria Club Łeba

W sobotę i niedzielę w Lęborku będziemy mogli upiec sobie chleb. I to nie byle jaki, bo według średniowiecznych tradycji. Warsztaty pieczenia organizuje Bractwo Historyczne w swojej baszcie. Warto dopytać się o wolne miejsca, ponieważ z uwagi na małą przestrzeń, liczba uczestników jest ograniczona.

Od tego weekendu w kinie Fregata rozpocznie się pokaz filmu Batman – Mroczny Rycerz Powstaje. Pierwszy seans w piątek o godz. 17 i 20. O tych samych godzinach zobaczymy go też w sobotę i niedzielę.

Sezon piłkarski rozpoczną w sobotę piłkarze Pogoni, którzy po spadku, zagrają teraz w Słupskiej Klasie okręgowej. Niestety pierwsze spotkanie rozegrają na wyjeździe, podczas którego zmierzą się ze Skotawią Dębnica Kaszubska.

Wiesz o czymś, co wydarzy się w weekend, a pominęliśmy to w artykule? Napisz w komentarzu!