Reklama

Działacze ruchu antyatomowego protestowali dziś w Gdańsku przeciwko rządowym planom budowy elektrowni atomowej. Demonstracja: „Pomorze bez atomu”, rozpoczęła się o godzinie 13:00 pod stocznią, gdzie przez godzinę trwał wiec.

Po przemowach naukowców, ekspertów, działaczy i mieszkańców Pomorza, protestujący przeszli ulicami Gdańska pod Urząd Wojewódzki. Uczestnicy demonstracji to głównie osoby, które ostatni tydzień spędzili na Obozie Antyatomowym Lubiatowo 2012, wśród nich znajdują się mieszkańcy gmin zagrożonych budową elektrowni jądrowych, działacze organizacji ekologicznych i ruchów społecznych, anarchiści, eksperci zajmujący się zagrożeniami jakie niesie ze sobą energetyka jądrowa i mieszkańcy Trójmiasta.

fot. Krzysztof Lipiński

Cały ubiegły tydzień przeciwnicy budowy elektrowni jądrowej nad polskim Bałtykiem spędzili w Lubiatowie na Obozie Antyatomowym, podczas którego brali udział w warsztatach, wykładach i prelekcjach dotyczących zagrożeń i aspektów ekonomicznych rozwoju programy jądrowego, demokracji uczestniczącej, tworzenia strategii komunikacyjnej i prowadzenia kampanii.

– Rozwiązaniem dla kryzysu energetycznego w obliczu którego się znajdujemy, jest stworzenie sieci prosumentów, czyli jednoczesnych producentów i odbiorców energii, którym może zostać każdy z nas. Nowy rynek energetyczny, na miarę XXI wieku musi opierać się na odnawialnych źródłach energii i zwiększaniu efektywności energetycznej, nie ma w nim miejsca na przestarzałą i scentralizowaną technologię jaką jest energetyka jądrowa – mówi Katarzyna Guzek, rzeczniczka prasowa Obozu Antyatomowego Lubiatowo 2012.

Poprzedni artykułMamy półtora tysiąca fanów na FB
Następny artykułŁebski konkurs fotograficzny