Reklama

Historyczny debiut Pauli Wrońskiej na Igrzyskach Olimpijskich za nami. Lęborczanka zakończyła kwalifikacje z wynikiem 390pkt na 47. miejscu. Dziękujemy za emocje! Za to jej koleżanka z kadry Sylwia Bogacka wystrzelała 399pkt i awansowała z pierwszego miejsca do finału.

Paula Wrońska trafiła 39 razy w dziesiątkę, z czego 27 w sam środek tarczy. Był to pierwszy występ naszej zawodniczki na tak prestiżowej imprezie. Już sam udział to wielki sukces dla Pauli i lęborskiego strzelectwa. Zdobyte doświadczenie to potężny kapitał w dalszej karierze sportowej dwudziestoletniej lęborczanki.

Sylwia Bogacka ma bardzo duże szanse na medal. W 40 strzałach popełniła tylko jeden błąd. Taki sam wynik uzyskała Chinka Siling Yi, która również popełniła jeden błąd i uplasowała się na pierwszej pozycji ex aequo z Polką. Finałowe strzelanie rozpocznie się w samo południe.

Aktualizacja:

Sylwia Bogacka wywalczyła pierwszy medal dla Polski w Londynie i została srebrną medalistką igrzysk olimpijskich! Łącznie Polska zdobyła 505,2 pkt. O 0,7 pkt lepsza była Chinka Siling Yi, a brązowy medal wywalczyła jej rodaczka Dan Yu – 501,5.

fot. archiwum klubu LOK Lider-Amicus Lębork