Reklama

Kupcy z miejskiego targowiska oraz osoby odwiedzające lęborski szpital narzekają na brak miejsc parkingowych. W odpowiedzi miasto chce wprowadzić strefę płatnego parkowania.

Problemem stwarzają kierowcy, którzy parkują auta w pobliżu rynku i szpitala na cały dzień. W ten sposób osoby, które chciałyby zaparkować na chwilę, aby udać się po zakupy lub do szpitala, muszą szukać wolnych postojów na parkingu przy Netto lub dalej. Kupcy tłumaczą, że w ten sposób tracą klientów, którzy nie będę nosić ciężkich toreb przez pół miasta. Rozwiązaniem mogłoby być płatne parkowanie.

fot. Sławomir Łukaszuk

W Urzędzie Miasta rozpoczęto prace nad rozwiązaniem problemu. Płatna strefa miałaby objąć ulice Targową i Węgrzynowicza oraz miejsca wokół targowiska. Propozycje rozważą radni miejscy i to oni zdecydują o ostatecznym zasięgu potencjalnej strefy.

Do tej pory w Lęborku wszędzie parkowaliśmy za darmo. Od niedawna opłaty pobiera na placu przed dworcem PKP. Świeci on jednak pustkami, ponieważ podróżni wolą korzystać z pobliskiego darmowego parkingu na terenie dzierżawionym od kolei przez miasto.