Reklama

Dobiegła końca runda zasadnicza rozgrywek amatorów, w ostatnią niedzielę rozegrano 9 kolejkę kończącą pierwszy etap amatorskiej ligi siatkarzy amatorów.

Rozegrano 3 mecze. Zespół Mechaniol przegrał z Jednostką Wojskową Lębork 0:2, w meczu pomiędzy Bojan Żubry – Baza 44 lepsi okazali się zawodnicy zespołu Bojan Żubry. Mecz pomiędzy AZS Lębork a Romek Lębork wygrali zawodnicy Romka. Pojedynek Melange – Skojan Team Puck nie odbył się z winny zawodników Melange, którzy nie stawili się w terminie.

Liderem rundy zasadniczej został zespół Jednostki Wojskowej Lębork, który miał lepszy stosunek wygranych setów do przegranych od zespołu Romek Lębork. Trzecie miejsce zajął zespół Skojan Team Puck.

fot. Marcin Klukowski

Osiem zespołów awansowało do rundy play-off. W tej fazie rozgrywek zespoły zostają podzielone na pary ćwierćfinałowe, rozgrywają dwumecz a lepszy zespół awansuje do półfinałów. W półfinale również zespoły grają mecz i rewanż, zwycięskie zespoły awansują do finału, przegrane zespoły walczyć będą o trzecie miejsce w całych rozgrywkach. Zespoły, które przegrają ćwierćfinały rozegrają mecz o miejsca 5-8.

Pierwszy termin play-off to 26 lutego, następne w marcu i w kwietniu. Wielki finał planowany jest na 15 kwietnia 2012. To wtedy poznamy tegorocznego zwycięzcę rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.

Pary ćwierćfinałowe:
Jednostka Wojskowa Lębork – Tom Blok Wejherowo
Romek Lębork – Mechaniol Team
Skojan Team Puck – Bojan Żubry
Baza 44 – Melange

Tabela po zakończeniu rundy zasadniczej:
1 Jednostka Wojskowa Lębork
2 Romek Lębork
3 SKOJAN Team Puck
4 BAZA 44
5 Melange
6 Bojan Żubry
7 Mechaniol Team
8 TOM BLOK Wejherowo
9 AZS Lębork

Więcej informacji na stronie internetowej ALS: www.siatkowka.lebork.pl

Marcin Klukowski