Reklama

Do Lęborka przybędzie znany amerykański muzyk bluesowy. Na scenie LCK Fregata wystąpi Alvon Johnson Blues Band. Koncert odbędzie się w poniedziałek 24 października. Początek o godzinie 20.00.

– Alvon Johnson to pochodzący z Kalifornii gitarzysta, kompozytor i showman – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – Na swojej pierwszej trasie po Polsce wystąpi z trzema znanymi polskimi muzykami: Łukaszem Gorczycą, Jackiem Prokopowiczem i Pawłem Dobrowolskim, który na co dzień jest perkusistą w zespole Anna Marii Jopek. Zapraszamy wszystkich miłośników bluesowych brzmień. Alvon Johnson został uznany gitarzystą 2005 roku przez prestiżowy magazyn „Guiter Player”.

fot. Crosscut Saw Photography

Twórczość Alvona Johnsona od początku inspirowana jest muzyką gitarową sław takich jak: Montgomery, Andre Segovia, Charlie Christian i oczywiście Jimi Hendrix. Na vocal Johnsona bez wątpienia duży wpływ mieli: Joe Williams, Johnny Hartman, Nat King Cole i Frank Sinatra.

Alvon  w swojej karierze występował z wieloma znanymi artystami: The Drifters, The Shirelles, Bobby Day w sławnym utworze “Rocking’ Robin”, Otis Day and the Knights oraz Jimmie Rodgers na płycie Country and Western. Wzorował się na wielu ikonach bluesa: John Lee Hooker, Pee Wee Crayton, Little Joe Blue, Harmonica Fats, Sonny Green, Frankie Lee, Guitar Shorty, Lowell Folsom oraz Buddy Ace.

Alvon w swojej twórczości artystycznej zetknął się także z komedią. Współpracował ze sławnymi komediantami, wśród których warto wyróżnić nazwiska: Renaldo Rey, Robin Harris, Skillet i Leroy, Lawanda Paige z The Redd Foxx show. Dzięki temu Alvon na niezwykłe poczucie humoru. Artysta występował na scenach amerykańskich (Las Vegas, Atlantic City, Lake Tahoe oraz w innych miastach Stanów Zjednoczonych) oraz na arenie międzynarodowej: w Malezji, Rosji, Chinach, Francji, Włoszech, Japonii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Australii.

Alvon Johnson jest Gitarzystą Roku 2005, prestiżowego ‘Guitar Player’, byłym wokalistą grupy „The Coasters” uhonorowanej w muzeum  Rock and Roll Hall of Fame, jego płyta “The Blues Grew” była nominowana do nagrody  Outstanding Blues Album 2004 i uznana za jedną z dziesięciu najlepszych płyt w Japonii w 2005 roku. Jego ostatnia płyta “Guitars and Cars” zostało oceniona jako jedna z dziesięciu najlepszych płyt w 2008 roku przez prestiżowy magazyn muzyczny  “Real Blues ”.

Bilety na lęborski koncert Alvona Johnsona w cenie 20 złotych można kupować w kasie kina przy ulicy Gdańskiej 12 oraz w Centrum Informacji Turystycznej przy Al. Niepodległości (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17).