Reklama

Muzeum w Lęborku, Lęborskie Bractwo Historyczne oraz Urząd Miejski zapraszają na Noc Muzeów. Tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji odbędzie się w naszym mieście w najbliższą sobotę 21 maja.

W tym roku Noc Muzeów w Lęborku odbywać się będzie pod hasłem „Polowanie na czarownice”, w godz. od 20.00 do 24.00. Miejscem imprezy będzie nie tylko budynek Muzeum, ale także dziedziniec za budynkiem oraz Baszty – nr 24 (ul. Derdowskiego), nr 27 (ul. Basztowa) i nr 32 (u zbiegu ul. Korczaka i Reja).

W ubiegłym roku podczas Nocy Muzeów lęborczan odwiedził Paul Nipkow. / fot. Muzeum w Lęborku

Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie baszt, kosztowanie potraw średniowiecznych, pokazy walk rycerskich, tańców średniowiecznych, podziwianie uzbrojenia i kostiumów rycerskich, a dla dzieci – archeologiczna skrzynia skarbów w baszcie nr 27 (ul. Derdowskiego), film 3D „Średniowieczne obwarowania Lęborka” i wiele innych.

W programie także konkurs z nagrodami na najciekawszy strój średniowieczny. Mogą to być rycerze, halabardnicy, giermkowie, paziowie, królowe, księżniczki, damy dworu, zakonnicy, mnisi, mniszki, asceci, mieszczanie, pielgrzymi, kaci, wędrowni aktorzy i kuglarze, błazny, wiedźmy, zielarki, czarownice.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do zabawy, tej jedynej w swoim rodzaju nocy w roku.

Poprzedni artykułWicher dmie, rzeki wylewają!
Następny artykułII Memoriał Stanisława Uby