Reklama

Wiele medali zdobytych w zawodach krajowych, powołania do kadry narodowej i rywalizacja za granicą oraz mnóstwo sukcesów w regionie. Pływacy lęborskiego klubu SOLEX nie próżnowali  przez ostatni rok. Teraz przygotowują się przed nowym sezonem 2009/2010.

W zimowych i letnich mistrzostwach Polski pływacy SOLEX-u zdobyli aż 23 medale (7 złotych, 10 srebrnych, 6 brązowych) Mateusz Zawada był autorem 3 nowych rekordów Polski na dystansach 50 i 100 metrów stylem motylkowym.

SOLEX Lębork to skarbnica młodych pływackich talentów. / fot. uks1solex.com
SOLEX Lębork to skarbnica młodych pływackich talentów. / fot. uks1solex.com

W bieżącym roku aż 5 zawodników powołanych zostało do składu kadry narodowej Polskiego Związku Pływackiego (M. Zdrojewska, A. Mikołajczak, M. Baranowska, P. Renusz, M. Zawada). Pływacy SOLEX-u startowali w zawodach międzynarodowych w Pradze (Czechy), Novara (Włochy) i Monachium (Niemcy). Plonem startów zagranicznych było zdobycie 16 medali w Monachium przez A. Panek,  A. Małecką, B. Raczkowską,  A. Grabowską, P. Renusza, i K. Teliczana. W 2009 roku (styczeń-sierpień) pływacy Solex-u poprawili aż 57 rekordów okręgu.

W lipcu Magda Baranowska i Mateusz Zawada startowali w Mistrzostwach Europy Juniorów w Pływaniu w Pradze.

Magda zajęła 4. miejsce w sztafecie 4 x 100 m. st. zmiennym a Mateusz Zawada wywalczył ósme miejsce w europie na dystansie 100 m. st. motylkowym. W sześcioletnim okresie istnienia sekcji pływackiej SOLEX w Lęborku wychowankowie trenera D.Gromulskiego zdobyli łącznie 83 medale (24 złote, 35 srebrnych, 24 brązowe) w mistrzostwach Polski w kategoriach; dzieci, młodzików, juniorów i seniorów.

Obecnie 98 pływaków SOLEX-u Lębork, Skalara Słupsk oraz kadry makroregionu pomorskiego przebywa na zgrupowaniu ogólnorozwojowym w czeskim Libercu. Młodzi pływacy trenują przed zbliżającym się nowym sezonem pływackim w roku szkolnym 2009/2010.