Reklama

Mistrz muzyki filmowej Ennio Morricone wystąpi 30 sierpnia w Gdańsku. Twórca nieśmiertelnych melodii jak motyw przewodni westernu „Dobry, zły i brzydki” czy „Dawno temu w Ameryce” uświetni swoim występem koncert finałowy Festiwalu Solidarności. Dystrybucją biletów na to wydarzenie muzyczne zajęło się także LCK Fregata.

Morricone w sumie skomponował muzykę do ponad 400 filmów. Ma na koncie szereg nagród, w tym pięć nominacji do Oscarów, m.in. za „Misję” i „Nietykalnych”. W 2007 roku Akademia Filmowa wyróżniła kompozytora statuetką honorowego Oscara za całokształt twórczości. Ennio Morricone jest znany w Polsce dzięki motywom muzycznym z filmów „Karol – człowiek, który został papieżem” oraz „Papież, który pozostał człowiekiem”, a także z filmów „Misja”, „Nietykalni”, „Człowiek legenda” i „Ofiary wojny”.

Kompozytor otrzymał zaproszenie od Europejskiego Centrum Solidarności, które poprosiło artystę by swoim koncertem uświetnił obchody rocznicy wydarzeń Sierpnia ’80. W Gdańskim koncercie weźmie udział jego wielka orkiestra symfoniczna w towarzystwie ponad stuosobowego chóru. W programie mają pojawić się motywy muzyczne z filmów papieskich. Związane jest to też z tym roku, ze 30 sierpnia przypada rocznica pierwszej wizyty Jana Pawła II w Polsce.

Dla potrzeb koncertu ustawiona będzie na terenie stoczni olbrzymia scena. Tłem do utworów, będą projekcje fragmentów filmów na telebimach i efekty wizualne.

Bilety do nabycia w galerii “Fregata” przy ulicy Reja 28 w Lęborku. Cena wejściówek to 15, 30 i 200 złotych.

Poprzedni artykułStudiuj za pieniądze z UE
Następny artykułSOLEX Lębork po sezonie