Reklama

Lęborskie place zabaw wzbogaciły się o nowy sprzęt. Dzieci mogą bawić się na lepszych ślizgawkach i huśtawkach, a rodzice pozbyć się strachu o bezpieczeństwo swoich pociech. Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej przeprowadził prace renowacyjne na większości z 15 placów, które ma pod swoją opieką.

– Koszt utrzymania wszystkich placów zabaw waha się między 18-24 tysiącami złotych rocznie – mówi Łukasz Kapela, pracownik Działu Utrzymania Terenów Komunalnych MZGK. – W tym roku wymieniliśmy ponadto sporo starych kilkunastoletnich urządzeń.

I tak, z dużego placu zabaw w parku im. Mieczysława Michalskiego zniknął stary zestaw palisadowy z trzema wieżami. Zastąpiono go nowym zestawem z wieżami połączonymi pomostem z drabinkami. Ponadto wymienione zostały 3 pojedyncze huśtawki na 2 podwójne zawieszone – nie jak poprzednio na sztywnych metalowych prętach, lecz – jak nakazują to polskie normy – na łańcuchach.

Nowe
Nowy zestaw "przeszkód" dla najmłodszych w parku Michalskiego. / fot. Sławomir Łukaszuk

Wieżę palisadową ze ślizgiem z blachy nierdzewnej oraz 2 pojedyncze huśtawki wymieniono też na placu przy ul. Targowej. Stare huśtawki zastąpiono nowymi także przy ul. Wyczółkowskiego i Sienkiewicza. Zlikwidowano (oprócz piaskownicy) stary plac zabaw przy ul. Stryjewskiego, gdzie po zakończeniu budowy budynku komunalnego z parkingiem przy ul. Kellera ma powstać nowy plac. W planach jest rozbiórka placu zabaw przy ul. Księdza Gracza oraz wymiana huśtawki przy ul. Czołgistów.

Przeglądy placów zabaw robione są przez MZGK raz w miesiącu. Ł. Kapela: – Mamy umowę ze służbami sprzątającymi miasto. Kiedy zauważą zniszczenia czy braki na placach zabaw, mają obowiązek o nich powiadamiać. Mogą to robić także sami mieszkańcy dzwoniąc do nas pod numer telefonu 059 8622 670.