Reklama

W piątek 25 lipca o godzinie 13:00 rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Sesja odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3, a jej głównym punktem będzie wręczenie statuetek Lęborskiego Lwa. W tym roku decyzją Rady Miejskiej to honorowe wyróżnienie otrzyma J.E. Ks. bp Jan Bernard Szlaga oraz Komitet Terenowy NOT w Lęborku.

Przed wręczeniem Lwów zostanie wyświetlona prezentacja multimedialna pt. „10 lat Jarmarku pod Patronatem św. Jakuba Apostoła”. Po ceremonii burmistrz Włodzimierz Klata przedstawi plany dotyczące obchodów Roku Nipkowa (Rady Miejska  ogłosiła nim rok 2010). Później zgromadzeni wysłuchają wykładu na temat osiągnięć lęborskiego wynalazcy.

Po sesji o godzinie 14:45, nastąpi przemarsz do Ratusza, a tam w Sali Rajców odsłonięcie podpisu pod witrażem rodu von Wittke.

Lęborski Lew
Lęborski Lew to wykonana z brązu statuetka. Uchwałę o jej przyznawaniu podjęli radni miejscy jesienią 1999 roku. Zapewniali wtedy, że Lew będzie cennym wyróżnieniem przyznawanym za rzeczywiste zasługi, a nie na pokaz. Do tej pory przyznano go 5 razy, a uhonorowanymi zostali: Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (2001), Farm Frites Poland S.A. oraz Stefan Fikus (2004), Powiatowy Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lęborku (2005), Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Lęborku (2007). Przyznając to wyróżnienie radni nagradzają zasługi dla promocji miasta i pracę włożoną w jego rozwój.