Reklama

Licznie zgromadzona publiczność dopingowała w niedzielne popołudnie jeźdźców i konie w trakcie skoków przez przeszkody oraz później bawiła się na festynie rodzinnym w Parku Chrobrego. Zawody zostały zdominowane przez kobiety, natomiast festyn należał do artystów. Nie zabrakło atrakcji i dobrej zabawy!

W VI Otwartych Zawodach Jeździeckich w Skokach przez Przeszkody, panie zdecydowanie pokazały, że potrafią zapanować nad koniem. W klasie LL (80cm) zwyciężyła Monika Remke, przed Patrycją Przydalską oraz Anną Stankiewicz. W klasie L (100cm) klasyfikacja przedstawiała się następująco:Martyna Gazicka, Joanna Sokołowska oraz trzeci Piotr Tauba, natomiast w klasie P (110cm): Martyna Gazicka, Agata Piastowska i Joanna Sokołowska. Za pierwsze trzy miejsca w klasie L i P przyznano nagrody pieniężne, odpowiednio 300, 200 i 100zł oraz 400, 300 i 200zł. Puchary i nagrody wręczał burmistrz Klata.

Autorem zdjęć jest Sławomir Łukaszuk

Festyn rozpoczął się od występu Leszka Boliboka. Swoje umiejętności zaprezentowały także lęborskie grupy taneczne ze Studia Tańca Bravo oraz Bajadera. Zainteresowaniem cieszyły się konkursy z nagrodami oraz loteria fantowa.

Mieszkańcy Lęborka oraz turyści, którzy przyglądali się zawodom a później brali udział w festynie, zgodnie twierdzili, że takie imprezy powinny w naszym mieście odbywać się częściej.