Doskonałą formę zaprezentowali pływacy SOLEX-u Lębork zdobywając 16 medali (7 złotych, 7 srebrnych i 2 brązowe) podczas Międzynarodowych Zawodów Pływackich ARENA – TROPHY 2009, na olimpijskiej pływalni w Monachium .

Zawody odbyły się w dniach 28 i 29 marca. Rywalizowało w nich 1017 zawodników z Austrii, Bułgarii, Czech, Słowenii, Szwajcarii, Rumunii, Węgier, Włoch, Niemiec, Uzbekistanu i Polski.

W kategorii juniorek 16-letnich Agata Panek zajęła I miejsce na dystansach 100 i 200 m stylem motylkowym (1:06,65 i 2:27,28) oraz II miejsce na 400 m stylem zmiennym (5:28,82). Agnieszka Małecka zdobyła złoty medal na dystansie 200 m stylem grzbietowym z czasem 2:27,03 oraz II miejsce na 100 m stylem grzbietowym z wynikiem 1:09,40. Dwa srebrne krążki wywalczyła Aleksandra Pelowska zajmując drugie miejsca na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym (1:18,86 i 2:53,56).

c
Lęborscy medaliści Międzynarodowych Zawodów Pływackich ARENA - TROPHY 2009 z trenerem SOLEX-u Dariuszem Gromulskim. / fot. archiwum klubu

W juniorach 15-letnich medale zdobyły: Barbara Raczkowska – II miejsca w wyścigach na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym (1:23,77 i 2:54,74) i Anita Grabowska – zajęła III miejsce na dystansie 200 m stylem motylkowym (2:47,01).

W kategorii młodzików 13-letnich Piotr Renusz zdobył złote medale na dystansach 100 m stylem dowolnym i stylem motylkowym (1:03,28 i 1:11,18) oraz 200 m stylem zmiennym (2:37,63). Piotr zdobył czwarty medal srebrny na dystansie 200 m stylem motylkowym wynikiem 2:56,80. Wysokie umiejętności zaprezentował również 13-letni Krzysztof Teliczan zajmując I miejsce na 100 m stylem grzbietowym (1:14,98) oraz III miejsca na dystansie 200 m stylem grzbietowym (2:41,65).

c
Zawodnicy SOLEX-u Lębork w komplecie. / fot. archiwum klubu

Jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych. Zdobycie 16 medali w tak silnej obsadzie zawodników na pływalni w Monachium jest dużym osiągnięciem i doskonała promocją naszego miasta na arenie międzynarodowej – skomentował trener SOLEX-u Dariusz Gromulski.