Już po raz drugi odbył się Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Lęborku. W tegorocznej edycji wystąpiło 6 zespołów: Gimnazjum nr 2, Absolwenci Gimnazjum nr 2, Zespół Szkół Ekonomiczno Handlowych, Gimnazjum w Łebieniu, Luzinie oraz Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku.

6 zespołów to o jeden więcej niż w turnieju rozgrywanym po raz pierwszym w zeszłym roku. Rosnąc zainteresowanie, może wskazywać na popularyzację piłki siatkowej w naszym mieście.

Rozgrywki przeprowadzono systemem każdy z każdym. Dzięki temu, drużyny miały okazję porównać swoje umiejętności ze wszystkimi uczestnikami imprezy.

[nggallery id=54]

Najlepszą drużyną tegorocznego turnieju okazał się zespół Absolwenci Gimnazjum nr 2, który wygrał wszystkie mecze. Na drugiej pozycji uplasowała się reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Lęborku, która uległa tylko Absolwentom. Trzecie miejsce zajęło Gimnazjum w Łebieniu.

Podczas oficjalnego zakończenia, uczestnicy zostali nagrodzeni pucharami i dyplomami. Wręczono również nagrodę najlepszemu zawodnikowi turnieju. Wyróżnienie z rąk dyrektora Gimnazjum nr 2 – Kazimierza Wielgusa, odebrał Andrzej Płoński z zespołu Absolwenci.

Całości rozgrywek przyglądali się uczniowie, nauczyciele oraz lęborscy fani siatkówki licznie zgromadzeni na hali sportowej.