W dniach 21-22 marca 2009 roku na 50-metrowej pływalni we włoskiej miejscowości Novara koło Mediolanu rozegrany został wielomecz pływacki narodowych reprezentacji Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Francji, Grecji i Polski w kategorii juniorów. W składzie reprezentacji Polski startowały dwie reprezentantki Pomorza Paulina Zachoszcz ze ZNICZ-a Koszalin i Magdalena Baranowska z Soleksu Lębork.

Obydwie zawodniczki są mistrzyniami Polski w kategorii juniorek 16-letnich – Paulina w stylu klasycznym, a Magda w stylu dowolnym, motylkowym i zmiennym.

Reprezentacja polskich juniorów z kadrą szkoleniową przed pływalnią w Novara. / fot. UKS Solex Lębork
Reprezentacja polskich juniorów z kadrą szkoleniową, przed pływalnią w Novara. / fot. UKS Solex Lębork

Koszalinianka, wychowanka trenera Mieczysława Jędrysika, była bliska podium zajmując 4. miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym z wynikiem 2:34,08. W wyścigu na 100m stylem klasycznym Paulina zajęła 6 miejsce z czasem 1:12,77.

Lęborska pływaczka Magdalena Baranowska zajęła 5. miejsce w wyścigu na dystansie 50m stylem dowolnym z wynikiem 0:26,88 oraz osiągnęła 10 rezultat na 100m stylem dowolnym z czasem 0:58,87.

Magdalena Baranowska i trener Dariusz Gromulski na pływalni w Novara. / fot. UKS Solex Lębork

Po powrocie z Włoch, trener Dariusz Gromulski stwierdził: „Start polskich zawodników z tak silnymi rywalami był trudnym sprawdzianem na 50-metrowej pływalni. Wszyscy nasi reprezentanci przed startem we Włoszech trenowali na 25-metrowych obiektach pływackich. W klasyfikacji zespołowej I miejsce zajęli Włosi wyprzedzając reprezentacje Niemiec, Hiszpanii, Francji, a nasz zespół sklasyfikowany został na 5 miejscu wygrywając z reprezentacją Grecji. Te zawody traktuję jako dobrą lekcję pokory, która na pewno umotywuje naszych zawodników do wytężonej pracy treningowej przed zbliżającymi się w lipcu 2009 Mistrzostwami Europy Juniorów w Pradze”.