Rozegrane zostały pierwsze mecze fazy play off Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Odbyły się cztery spotkania, w których zwycięstwo odniosły zespoły Romek Lębork, Dream Team, Jednostka Wojskowa Lębork oraz AZS Lębork.

Najbardziej wyrównane spotkanie rozegrał AZS Lębork z Żubry ZWAE. Zacięta walka trwała do ostatniego punktu. Pierwszy set AZS wygrał wynikiem 28:30. W drugim Żubry przystąpiły do ataku i zdecydowanie zwyciężyły 25:14. Trzeci set to znów wyrównane starcie, ale ostatecznie  AZS Lębork okazał się lepszy i wygrał 13:15.

Był to jedyny mecz w którym potrzebny był trzeci set do rozstrzygnięcia spotkania. Pozostałe zakończyły się wynikami 2:0. Romek Lębork pewnie pokonał Tajfunem Świetlino, Dream Team wygrał z Farm Frites Volley Team, natomiast Jednostka Wojskowa Lębork zwyciężyła w meczu z KS Baza 44.

x
Najbardziej zacięte spotkanie rozegrały Żubry ZWAE i AZS Lębork. / fot. ALS Lębork

W najbliższą niedzielę 15 marca o godzinie 10 i 11 zostaną rozegrane mecze rewanżowe. Wtedy poznamy cztery zespoły walczące o wejście do finału ALS.

Wyniki i tabela fazy play off dostępne są na stronie Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.

Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Kibice odważnie wspierają swoich zawodników dopingiem, na czym zyskuje atrakcyjność całych zawodów. Zapraszamy na kolejne mecze amatorów. Emocji i walki na pewno nie zabranie.

Tekst: Marcin Klukowski