Reklama

Żołnierze z 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego obchodzą święto batalionu. Największą atrakcją obchodów był wczorajszy przemarsz wojska z koszar na plac Pokoju, gdzie odbył się uroczysty capstrzyk.

W przemarszu uczestniczyli również kawalerzyści na koniach z Chełmna, co dodało wydarzeniu dodatkowego uroku i historycznego klimatu. Podczas uroczystości odczytano Apel Pamięci, upamiętniający patrona batalionu, gen. Jerzego Jastrzębskiego oraz 8 Pułk Strzelców Konnych.

W trakcie obchodów wręczone zostały medale Za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Odznaki Pamiątkowe 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego, honorując zasłużonych żołnierzy za ich wkład w obronność i służbę.

Pozostałe uroczystości odbyły się na terenie jednostki, gdzie żołnierze oraz zaproszeni goście mogli uczestniczyć w różnych atrakcjach przygotowanych na tę okazję.

Obchody święta batalionu były nie tylko okazją do upamiętnienia ważnych postaci i jednostek, ale również do integracji i wzmocnienia więzi wśród żołnierzy oraz mieszkańców Lęborka.

(Foto: 1lbz)